Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 18:12

autor: hexx0

13 lat zabrało graczom odnalezienie „oczywistego” skrótu w Trackmanii

Jeden z graczy Trackmania Nations Forever po 13 latach od premiery tytułu odkrył skrót na torze D06 Obstacle, który umożliwił ustanowienie nowych rekordów.

Trackmania Nations Forever, pomimo 13 lat od premiery na PC, zaskoczyła grono oddanych jej fanów niecodziennym znaleziskiem. Wszystko za sprawą pochodzącego z Austrii gracza o ksywce Rollin, który ścigając się na torze D06 Obstacle, wpadł na pomysł, jak skrócić czas potrzebny na dojechanie do mety.

Rzecz wydaje się dość oczywista, kiedy już się o niej wie, ale tak chyba jest ze wszystkimi pozornie prostymi rozwiązaniami, które rewolucjonizują nasze podejście do pewnych kwestii. Otóż Rollin postanowił, wbrew utartemu schematowi, wykorzystać wypracowaną w czasie jazdy prędkość, aby wybić się w powietrze i ominąć jeden z bardziej kłopotliwych fragmentów toru D06 Obstacle. Efekt? Nowy rekord na trasie – 0:57,35, lepszy od poprzedniego (0:58,50) – osiągniętego przez Niemca DarkBringera w 2019 roku – o jedną sekundę i piętnaście setnych. Wyczyn Austriaka możecie zobaczyć poniżej – jego popisowa akcja zaczyna się w 5:20.

Nie wiem, czy tego typu odkrycie zrobiło wrażenie na Was, ale na graczach Trackmanii na pewno. Dość powiedzieć, że w 10 godzin po tym, jak 14 marca bieżącego roku Rollin podzielił się swoim znaleziskiem, dziesięć najlepszych do tej pory czasów – niektóre ustanowione nawet kilka lat wcześniej – zdezaktualizowało się, a ich miejsca zajęły nowe rekordy, ustanowione z wykorzystaniem odkrytego przez Austriaka skrótu.

Na tę chwilę najlepszy wynik na torze D06 Obstacle – po kilku roszadach na najwyższym miejscu podium – należy do Rollina i wynosi 0:56,86. Wydaje się, że złamanie bariery 56 sekund będzie niewykonalne… ale to samo można było powiedzieć o 58 sekundach, które okazały się całkiem łatwe do pobicia (o ile macie do perfekcji opanowaną trasę) po odkryciu Austriaka.

I tu mógłbym skończyć, gdyby nie to, że w ostatnich dniach gracze Trackmania Nations Forever odkryli kolejny skrót na trasie D06 Obstacle, który – jeśli wykona się go prawidłowo, co jest piekielnie trudne – ma pozwolić zaoszczędzić kolejne 2 sekundy (możecie zobaczyć, o co chodzi na powyższym wideo – po prostu przewińcie do 8:35). Nieźle jak na niewielką grę wyścigową z 2008 roku, w którą w jednym momencie dnia na Steamie gra maksymalnie około 1000 osób. Co więcej, tytuł jest darmowy (możecie go pobrać m.in. z serwerów Valve lub w wersji DRM-free ze strony twórców) i oferuje w sumie ponad 60 tras, które mogą kryć własne tajemnice.