Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 18:36

autor: Miłosz Piotrowski

Homeworld 3 - twórcy przerywają milczenie, nowe nagranie z gry

Blisko 2 lata temu otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź 3. odsłony serii Homeworld. Mimo dużych oczekiwań fanów, od tamtej pory deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat gry. Aż do teraz, bowiem w sieci pojawiło się nowe nagranie z rozgrywki.

Homeworld to kultowy cykl gier RTS, zapoczątkowany jeszcze w latach 90. Pierwsza część do dziś uznawana jest za jeden z najważniejszych tytułów tego gatunku. Nie dziwi więc fakt, że poprzeczka dla twórców zawieszona jest niezwykle wysoko. Za to zdziwienie wśród graczy wywołała decyzja o modelu finansowania Homeworld 3. Deweloperzy postawili na crowdfunding, mimo że nie jest to przecież ekipa nowicjuszy, a doświadczone studio.

Produkcją Homeworld 3 zajmuje się Blackbird Interactive, które w swoim dorobku ma zarówno prequel historii o zwaśnionych rasach - Homeworld: Deserts of Kharak - jak i odrestaurowane edycje pierwszych dwóch części, które ukazały się na rynku jako Homeworld Remastered Collection. Wśród pracowników tego studia znajdują się osoby, które brały udział w powstawaniu oryginalnego Homeworlda, więc możemy spodziewać się, że najnowsze dzieło Blackbird Interactive będzie duchowym spadkobiercą tego klasycznego przedstawiciela gatunku RTS.

Po długim okresie ciszy ostatnio w końcu otrzymaliśmy oznakę życia od Blackbird Interactive. Na kanale wydawcy w serwisie YouTube, Gearbox Official, pojawił się filmik, na którym widzimy Railgun Frigate strzelający do innego statku. Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że prace nad grą są jeszcze na dość wczesnym etapie. Całość nagrania nie jest zbyt efektowna, a sytuacji nie poprawia brak jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej.

Mimo wszystko nowy materiał udostępniony przez deweloperów daje nadzieję na to, że prace nad Homeworld 3 zostaną ukończone. Premiera gry została zapowiedziana na IV kwartał 2022 roku.

  1. Homeworld 3 – strona oficjalna