Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Homeworld 3 (PC)

Homeworld 3 PC

Trzecia pełnoprawna odsłona kultowego cyklu gier RTS osadzonych w przestrzeni kosmicznej. Homeworld 3 stworzyło studio Blackbird Interactive, założone przez współtwórcę pierwszej części, odpowiedzialne też za Homeworld Remastered Collection oraz Homeworld: Deserts of Kharak.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | crowdfunding | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Homeworld 3 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Homeworld to kultowa seria gier RTS, mająca swój początek w latach 90. Po dziejącym się na pustynnej planecie Homeworld: Deserts of Kharak seria wróciła do korzeni i Homeworld 3 zabiera nas z powrotem do trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej. Za produkcję 3. części cyklu odpowiada studio Blackbird Interactive, które ma na swoim pokładzie twórcę pierwszej części Homeworld – Roba Cunninghama oraz kompozytora muzyki do oryginalnych części – Paula Ruskaya.

Mechanika

Homeworld 3 to klasyczna w swoich założeniach gra RTS. Zadaniem gracza jest pokonanie przeciwnika; dokonamy tego za pomocą floty, którą stworzymy i ulepszymy dzięki zebranym surowcom. Wyróżnikiem dla serii Homeworld jest odejście od idei stacjonarnej bazy na rzecz mobilnej, a także możliwość rozwoju swojej armii i przenoszenia jej z misji na misję. Ważnym aspektem Homeworld 3 jest fakt, że bitwy dzieją się w trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej, co sprawia, że należy zmodyfikować strategie znane z tradycyjnych gier RTS.

Tryby gry

Homeworld 3 jest grą dla jednego oraz wielu graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Homeworld 3

12+

Homeworld 3 - twórcy przerywają milczenie, nowe nagranie z gry
Homeworld 3 - twórcy przerywają milczenie, nowe nagranie z gry

wiadomość19 kwietnia 2021

Blisko 2 lata temu otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź 3. odsłony serii Homeworld. Mimo dużych oczekiwań fanów, od tamtej pory deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat gry. Aż do teraz, bowiem w sieci pojawiło się nowe nagranie z rozgrywki.

Homeworld 3 - oficjalna zapowiedź i pierwszy zwiastun gry
Homeworld 3 - oficjalna zapowiedź i pierwszy zwiastun gry

wiadomość31 sierpnia 2019

Gearbox Publishing oraz studio Blackbird Interactive oficjalnie zapowiedzieli Homeworld 3. Produkcja nie otrzymała jeszcze daty premiery. Nie znamy również platform docelowych. Ruszyła natomiast zbiórka pieniędzy na grę.

Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software
Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software

wiadomość30 sierpnia 2019

Wygląda na to, że w czasie trwającej imprezy PAX West 2019 firma Gearbox Software zapowie kolejną część cyklu Homeworld. Gra może zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj - w czasie konferencji koncernu. Źródłem informacji jest tajemniczy wpis zamieszczony na Twitterze.