Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Haegemonia: Legions of Iron (PC)

Hegemonia: Żelazne Legiony

Haegemonia: Legions of Iron

Stworzona przez węgierski zespół Digital Reality kosmiczna strategia czasu rzeczywistego 3D czerpiąca pomysły z serii Imperium Galactica oraz z gry Homeworld.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Okładka Haegemonia: Legions of Iron (PC)

producent: Digital Reality

wydawca: Wanadoo

data premiery gry:

13lis2002

PC

9paź2014

AND iOS

Haegemonia: Legions of Iron to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego 3D, stworzona przez węgierski zespół Digital Reality, odpowiedzialny między innymi za powstanie gry Imperium Galactica II: Alliances. Nie jest to jednak jej kontynuacja, lecz produkt pełen nowych pomysłów i rozwiązań, czerpiący inspiracje z obu części Imperium Galactica oraz z gry Homeworld. W grze możemy kontrolować jedną z czterech dostępnych ras, choć spotkamy ich znacznie więcej. Haegemonia posiada bogatą fabułę, na którą składają się dwie duże kampanie połączone z szeregu misji i zadań.

Historia przenosi nas w odległą przyszłość, do roku 2104. Rząd Ziemi pogrążony jest w głębokim konflikcie z ziemskimi koloniami, reprezentowanymi przez niepodległych mieszkańców Marsa. Na początku musimy opowiedzieć się po jednej ze stron, lecz prawdziwe wyzwanie nadejdzie spoza Układu Słonecznego. Podobnie jak w Imperium Galactica, ludzkość powoli rozwija się w początkowych misjach, nie tylko zyskując kontrolę nad większym obszarem przestrzeni, ale również odkrywając nowe wynalazki i sposoby sprawowania władzy. Czas na prawdziwą konfrontację z obcymi przychodzi później...

W grze kontrolujemy każdy aspekt naszego kosmicznego imperium, od wydobywania surowców na planetach, ustawiania produkcji, kontrolowania jednostek naziemnych, po prowadzenie zwiadu kosmicznego i kolonizowanie nowych układów planetarnych. Jednakże główny nacisk położony został na walkę, a w szczególności duże kosmiczne bitwy. Za efektowne przedstawienie toczących się zmagań odpowiada nowy zaawansowany silnik graficzny. Tryb rozgrywki wieloosobowej jest na tyle trudny, iż każdy kto pod koniec gry będzie kontrolował cztery planety może się uważać za „bardzo dobrego” gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 804 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Hegemonia: Żelazne Legiony

Klasyfikacja PEGI Hegemonia: Żelazne Legiony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hegemonia: Żelazne Legiony

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 550 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
Hegemonia: Żelazne Legiony - recenzja gry
Hegemonia: Żelazne Legiony - recenzja gry

Recenzja 30 grudnia 2002, 14:08

Niestety na moje (i chyba twórców Hegemonii) nieszczęście mam zwyczaj dogłębnego drążenia tematu a ponadto cierpię na pewną słabość - bardzo lubię kosmiczne strategie. Dlatego też te 3 godziny poświęcone na trening potraktowałem tylko jako przykry ale konieczny wstęp do właściwej zabawy. Właśnie – czy ktoś widział w jakiejś grze trening, który składa się aż z pięciu dość długawych misji, w którym jesteśmy prowadzeni jak za rączkę bez żadnej możliwości własnej inicjatywy (w pierwszej nie możemy nic, w drugiej trochę strzelamy, w trzeciej można wreszcie coś zbudować ale już nie wynajdować itd.), i którego NIE MOŻNA pominąć? Piszę z dużych liter, ponieważ nie można go pominąć nawet po tym, jak przeszliśmy go już raz, dwa a zapewne i pięćdziesiąt razy i potrafimy bezbłędnie przewidzieć, że za chwilę dostaniemy polecenie „kliknij na swoich jednostkach, a następnie...”. Wzbudziło to moje niejasne podejrzenia – albo to makiaweliczny spisek mający na celu zniechęcenie co bardziej wnikliwych recenzentów do oglądnięcia właściwej gry, albo twórcy nie przewidzieli, że znajdzie się ktoś, kto będzie miał w nią ochotę zagrać po raz drugi. Przyznam że do dziś nie wiem, która z tych możliwości jest poprawna.

PC
AND
iOS