Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Haegemonia: Legions of Iron (PC)
OkładkaHaegemonia: Legions of Iron (PC)

Hegemonia: Żelazne Legiony

Haegemonia: Legions of Iron

Stworzona przez węgierski zespół Digital Reality kosmiczna strategia czasu rzeczywistego 3D czerpiąca pomysły z serii Imperium Galactica oraz z gry Homeworld.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Hegemonia: Żelazne Legiony Premiera

13lis2002

PC

9paź2014

AND iOS

producent: Digital Reality wydawca: Wanadoo wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Gry podobne do Hegemonia: Żelazne Legiony

Homeworld

Homeworld 3

Falling Frontier

Haegemonia: Legions of Iron to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego 3D, stworzona przez węgierski zespół Digital Reality, odpowiedzialny między innymi za powstanie gry Imperium Galactica II: Alliances. Nie jest to jednak jej kontynuacja, lecz produkt pełen nowych pomysłów i rozwiązań, czerpiący inspiracje z obu części Imperium Galactica oraz z gry Homeworld. W grze możemy kontrolować jedną z czterech dostępnych ras, choć spotkamy ich znacznie więcej. Haegemonia posiada bogatą fabułę, na którą składają się dwie duże kampanie połączone z szeregu misji i zadań.

Historia przenosi nas w odległą przyszłość, do roku 2104. Rząd Ziemi pogrążony jest w głębokim konflikcie z ziemskimi koloniami, reprezentowanymi przez niepodległych mieszkańców Marsa. Na początku musimy opowiedzieć się po jednej ze stron, lecz prawdziwe wyzwanie nadejdzie spoza Układu Słonecznego. Podobnie jak w Imperium Galactica, ludzkość powoli rozwija się w początkowych misjach, nie tylko zyskując kontrolę nad większym obszarem przestrzeni, ale również odkrywając nowe wynalazki i sposoby sprawowania władzy. Czas na prawdziwą konfrontację z obcymi przychodzi później...

W grze kontrolujemy każdy aspekt naszego kosmicznego imperium, od wydobywania surowców na planetach, ustawiania produkcji, kontrolowania jednostek naziemnych, po prowadzenie zwiadu kosmicznego i kolonizowanie nowych układów planetarnych. Jednakże główny nacisk położony został na walkę, a w szczególności duże kosmiczne bitwy. Za efektowne przedstawienie toczących się zmagań odpowiada nowy zaawansowany silnik graficzny. Tryb rozgrywki wieloosobowej jest na tyle trudny, iż każdy kto pod koniec gry będzie kontrolował cztery planety może się uważać za „bardzo dobrego” gracza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 812 głosów czytelników.

Hegemonia: Żelazne Legiony cena w dniu premiery: 69 PLN

Klasyfikacja PEGI Hegemonia: Żelazne Legiony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Hegemonia: Żelazne Legiony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 550 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
PC
AND
iOS