Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 14 kwietnia 2021, 15:45

autor: Adrian Werner

Ponad 70 darmowych gier na PC bez mikropłatności

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.

Spis treści

Eksplozja popularności modelu free-to-play sprawiła, że niektórzy gracze na sam dźwięk słowa „darmowy” dostają wysypki. W rzeczywistości jednak mamy zatrzęsienie nic niekosztujących pozycji na pecety, i to bez żadnych mikropłatności. Produkcje takie powstawały na długo przed tym, nim ktokolwiek pomyślał o F2P, i będzie tak się dziać, dopóki ludzie będą grać na komputerach. Zwłaszcza że opracowywanie tego typu projektów stanowi jeden z najlepszych sposobów na przebicie się w branży. Do tego dochodzą komercyjne początkowo tytuły, które po wielu latach zostały udostępnione gratis.

W skrócie – jest w czym wybierać i dlatego przygotowaliśmy dla Was listę godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Zaznaczamy przy tym, że nie jest to żaden ranking wskazujący, które dzieła są najlepsze, ani tym bardziej kompletna lista. Zamiast tego zestawienie ma pomóc odnaleźć produkcje, które mogą Was zainteresować.

WIESZ WIĘCEJ?

Znasz dobrą darmową grę bez mikropłatności? Napisz w komentarzu, co to za tytuł i dlaczego warto w niego zagrać. Zanim jednak uznasz, że coś przegapiliśmy, sprawdź, czy nie wspominamy o tym w drugiej części tekstu.

AKTUALIZACJA 2021

Zdecydowaliśmy się wrócić do tego artykułu i wzbogaciliśmy go o wiele nowych gier z praktycznie każdej kategorii.

  1. Nie ma tu nic dla Ciebie? Zobacz naszą kolekcję gier Free-2-Play

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Polujesz na darmowe gry?

Jak pies gończy, żadnej nie pominę
3,9%
Staram się, ale bez przesady
31,6%
Jak coś zobaczę, to biorę
54,6%
Nie zwracam na to uwagi
7,5%
Nawet jak widzę, to nie biorę gier za darmo
2,3%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się, w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Darmowe gry na Steamie - niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie - niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga

Przygotowaliśmy dla Was drugi zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych produkcji. Wśród nich znalazły się m.in. gry akcji, RPG, przygodówki, gry logiczne i wyścigowe.