Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Soldat (PC)

Soldat PC

Soldat to dystrybuowana na licencji shareware dwuwymiarowa strzelanka, stworzona przez Michała Marcinkowskiego.

Akcji | 2D | elementy zręcznościowe | polskie | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Soldat (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9maja2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soldat to projekt studenta informatyki – Michała Marcinkowskiego, obecnie rozwijany przez grupę deweloperów wywodzących się ze społeczności fanowskiej. Gra dystrybuowana jest na licencji shareware. Gracze mogą zagrać za darmo, jednak pełnoprawny produkt z dostępem do wszystkich funkcji wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty.

Gra pozbawiona jest fabuły. Gracz kieruje poczynaniami niewielkich rozmiarów żołnierzyka, który na kilkupoziomowych planszach toczy pojedynki z innymi wirtualnymi wojakami kontrolowanymi przez pozostałych uczestników zabawy w trybie multiplayer lub komputerową sztuczną inteligencję w przypadku rozgrywki jednoosobowej.

Zabawa opiera się na bardzo prostych założeniach. Celem każdego uczestnika jest eliminowanie wrogów przy użyciu rozmaitych rodzajów broni. Arsenał dostępnego uzbrojenia obejmuje łącznie 18 narzędzi zagłady (od karabinów AK-74 i M79, poprzez nóż komandosa i piłę łańcuchową, aż po łuk Rambo i miotacz płomieni). Zmagania mogą toczyć się na kilkudziesięciu planszach standardowo dołączonych do gry lub tysiącach stworzonych przez fanów i udostępnianych za pośrednictwem sieci Internet.

Gra oferuje siedem podstawowych wariantów rozrywki - Deathmatch, Pointmatch, Rambomatch, Teammatch, Capture the flag, Hold the Flag oraz Infiltration, które dodatkowo można zmodyfikować poprzez włączenie opcji Survival, Realistic i Advance. Zabawa w trybie wieloosobowym może toczyć się poprzez sieć LAN/Internet (z wykorzystaniem dedykowanych serwerów) lub na wspólnym ekranie.

Soldat stworzono w oparciu o język programowania Delphi i biblioteki JEDI. Jakość dwuwymiarowej oprawy graficznej wyraźnie odstaje od współczesnych produkcji. Olbrzymią zaletą gry jest jednak możliwość modyfikowania praktycznie każdego jej elementu graficznego, co zaowocowało tysiącami modów stworzonych przez fanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Gry podobne do Soldat

Wymagania wiekowe Soldat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Soldat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 350 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta graficzna zgodna z DirectX 8.1
  • 25 MB HDD
  • Windows 98/XP/Vista
Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca
Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca

wiadomość6 lutego 2020

Polskie studio Transhuman Design zapowiedziało grę Soldat 2, czyli kontynuację kultowej sieciowej strzelanki. W planach jest również wypuszczenie pierwszej części na Steamie.