Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 11:51

Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca

Polskie studio Transhuman Design zapowiedziało grę Soldat 2, czyli kontynuację kultowej sieciowej strzelanki. W planach jest również wypuszczenie pierwszej części na Steamie.

Soldat 2 zadebiutuje w tym roku w Steam Early Access. - Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca - wiadomość - 2020-02-06
Soldat 2 zadebiutuje w tym roku w Steam Early Access.
SOLDAT 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Transhuman Design
  2. Wydawca: Transhuman Design
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: II kwartał 2020 r. (Early Access)

Szykuje się powrót jednej z najsłynniejszych polskich marek. Studio Transhuman Design zapowiedziało Soldat 2, czyli kontynuację klasycznej produkcji z 2002 roku. Gra zmierza na PC i wczesna wersja zadebiutuje w drugim kwartale tego roku w Steam Early Access.

Gra zbudowana zostanie na fundamentach pierwowzoru. Otrzymamy sieciową strzelankę, która połączy dwuwymiarową rozgrywkę z oprawą 3D. Autorzy obiecują potężny silnik fizyczny, duży wybór realistycznego uzbrojenia oraz dedykowane serwery.

Soldat 2 zaoferuje zarówno ręcznie przygotowane mapy, jak i poziomy generowane proceduralnie. Gracze będą mogli zmodyfikować praktycznie każdy elementy gry, decydując m.in. o zasadach rządzących rozgrywką, trybach zabawy, pojazdach, broniach czy budynkach. Będziemy mogli bawić się w klasycznych potyczkach, starciach z różnorodnymi klasami postaci oraz eksperymentalnym wariancie sandboksowym.

Po premierze w Early Access gra będzie regularnie rozwijana. W planach jest m.in. edytor map, wsparcie dla modów oraz dodanie ładunków wybuchowych i możliwości niszczenia elementów otoczenia. Z czasem Soldat 2 otrzyma również więcej opcji modyfikowania wyglądu postaci, dodatkowe uzbrojenie i pojazdy, oraz nowe tryby rozgrywki.

Warto na koniec wspomnieć, że na Steam zmierza również pierwszy Soldat. Gra zadebiutuje w serwisie studia Valve w tym kwartale.

  1. Oficjalna strona Soldat 2
  2. Soldat 2 na Steamie
  3. Soldat na Steamie