Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 11:55

autor: Serek

Zobacz Isengard z fanowskiego remake'u Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie

W sieci pojawił się nowy filmik prezentujący Isengard w BFME: Reforged, czyli fanowskiej, odświeżonej wersji gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie. Tytuł powstaje na Unreal Engine 4 i będzie całkowicie darmowy.

Wspomnienia wracają. Oby tylko wszystko się udało. - Zobacz Isengard z fanowskiego remake'u Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie - wiadomość - 2020-02-06
Wspomnienia wracają. Oby tylko wszystko się udało.

Jeśli są tutaj fani prozy Tolkiena lub strategii, to zapewne znają grę o tytule Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie. Produkcja Electronic Arts trafiła na PC w 2004 roku i do tej pory uważana jest za jedną z najlepszych w tym uniwersum. Tak się składa, że od jakiegoś czasu trwają prace nad samodzielną odświeżoną wersją strategii. Co ciekawe, nie tworzą jej „Elektronicy”, a grupa fanów. Projekt nazywa się BFME: Reforged i wygląda naprawdę obiecująco. Zresztą zobaczcie sami, bo zespół twórców właśnie pochwalił się materiałem wideo, w którym prezentuje fortecę Isengard.

Poza serwisem YouTube pracę zespołu można śledzić na oficjalnej stronie internetowej. Twórcy podkreślają, że projekt jest niekomercyjny i w 100 procentach fanowski. Oznacza to, że kiedy skończą, gracze otrzymają go całkowicie za darmo. Niestety, jak to zwykle przy takich przedsięwzięciach bywa, nie wiemy, kiedy to nastąpi. Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery odświeżonej zawartości. Jeśli jednak chcielibyście wesprzeć twórców, to istnieje taka możliwość z poziomu ich strony internetowej (jest opcja datków w złotówkach).

Warto również dodać, że zespół odpowiedzialny za tytuł zobowiązał się do przebudowy każdego aspektu gry i przetransportowania jej na Unreal Engine 4. Jak nietrudno się domyślić, nie należy to do łatwych zadań. Obecnie twórcy koncentrują się na wprowadzeniu trybu multiplayer. Kiedy ten etap prac zostanie zakończony, ekipa zajmie się konstruowaniem kampanii dla jednego gracza.

  1. Oficjalna strona internetowa BFME: Reforged