Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2020, 11:45

autor: AlexB

Doctor Strange 2 - Sam Raimi negocjuje objęcie posady reżysera

Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, Marvel prowadzi negocjacje z Samem Raimim, by ten objął stanowisko reżysera Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Amerykanin jest znany jako twórca kultowej już trylogii o przygodach Spider-Mana z pierwszej dekady XXI wieku.

W SKRÓCIE
  1. Według informacji magazynu Variety, Sam Raimi prowadzi negocjacje w sprawie objęcia posady reżysera filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness.
  2. Premiera filmu zaplanowana jest na 7 maja 2021 roku.

Niecały miesiąc temu informowaliśmy Was, że ze względu na różnice kreatywne ze stanowiska reżysera filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness zrezygnował Scott Derrickson, który zasłynął jako twórca poprzedniej części oraz horrorów Egzorcyzmy Emily Rose, Sinister czy Zbaw nas ode złego. Kinowe uniwersum Marvela to jednak sprawna maszyna, która nie może sobie pozwolić na opóźnienia, zwłaszcza jeśli chodzi o Doktora Strange'a, który obecnie jest jednym z istotniejszych bohaterów w MCU. Dlatego też szybko znaleziono następcę Derricksona. Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, Marvel prowadzi negocjacje z Samem Raimim, by został on nowym reżyserem Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Nowy film o Doktorze Strange’u najprawdopodobniej znów ma reżysera. - Doctor Strange 2 - Sam Raimi negocjuje objęcie posady reżysera - wiadomość - 2020-02-06
Nowy film o Doktorze Strange’u najprawdopodobniej znów ma reżysera.

Sam Raimi powinien być doskonale znany wszystkim miłośnikom filmów superbohaterskich. To właśnie on w latach 2002-2007 stworzył trylogię o przygodach Spider-Mana, która dziś uważana jest za kultową. Wystarczy wspomnieć, że dla wielu jej druga odsłona jest jedną z najlepszych produkcji komiksowych w historii. Jednak wśród kinomanów nie brakuje również osób, które nie przepadają za spidermanowym cyklem Raimiego. Nie da się bowiem ukryć, że znajdują się w nim elementy powszechnie uważane za kiczowate.

Zresztą ich obecność stanowi cechę charakterystyczną dla twórczości amerykańskiego reżysera. Możemy je znaleźć chociażby w serii Martwe zło. Możemy domniemywać, że to między innymi ze względu na nią Marvel chce, by był on następcą Scotta Derricksona. Przypominamy bowiem, że Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma nawiązywać do gatunku horroru, a jednocześnie być filmem utrzymanym w luźniejszym tonie. W takim kinie Raimi powinien się odnaleźć jak ryba w wodzie.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness od Sama Raimiego może okazać się interesującym widowiskiem. / Źródło: Deadline - Doctor Strange 2 - Sam Raimi negocjuje objęcie posady reżysera - wiadomość - 2020-02-06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness od Sama Raimiego może okazać się interesującym widowiskiem. / Źródło: Deadline

Zdjęcia do Doctor Strange in the Multiverse of Madness mają rozpocząć się za około 3 miesiące. Premiera filmu zaplanowana jest na 7 maja 2021 roku. W roli tytułowej ponownie ujrzymy Benedicta Cumberbatcha. Towarzyszyć mu będzie Elizabeth Olsen, która wcieli się w postać Scarlett Witch, oraz Benedict Wong, znów jako Wong. Pozostali członkowie obsady nie są jak na razie znani, lecz znając Raimiego, na ekranie gościnnie może pojawić się Bruce Campbell.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.