Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 10:59

autor: Entelarmer

Final Fantasy VII Remake będzie tytułem ekskluzywnym dla PS4 dłużej niż zakładano

Final Fantasy VII Remake pozostanie exclusive'em na PlayStation 4 dłużej, niż zakładano. Jak podano na zaktualizowanej okładce gry, produkcja będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4 przez cały rok po premierze.

Odświeżona historia Clouda przez rok będzie dostępna tylko na PlayStation 4. - Final Fantasy VII Remake będzie tytułem ekskluzywnym dla PS4 dłużej niż zakładano - wiadomość - 2020-02-06
Odświeżona historia Clouda przez rok będzie dostępna tylko na PlayStation 4.

Fani serii Final Fantasy byli niepocieszeni, gdy w połowie stycznia usłyszeli o przesunięciu premiery Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 o ponad miesiąc. Najwyraźniej to samo dotyczy domniemanego wydania na inne platformy (w tym komputery osobiste). Firma Square Enix zaktualizowała grafikę przedstawiającą okładkę odświeżonego Final Fantasy VII w swoim sklepie. Jedyna zmiana dotyczy terminu czasowej ekskluzywności dla konsoli Sony. Produkcja ma być dostępna wyłącznie na PlayStation 4 do 10 kwietnia 2021 roku (a nie do 3 marca 2021 roku).

Źródło: Square Enix. - Final Fantasy VII Remake będzie tytułem ekskluzywnym dla PS4 dłużej niż zakładano - wiadomość - 2020-02-06
Źródło: Square Enix.

Zmiana ta potwierdza dotychczasowe spekulacje, jakoby Sony zagwarantowało sobie czasową ekskluzywność na cały rok zamiast do konkretnego terminu. Zaznaczamy jednak, że oficjalnie wciąż nie potwierdzono wydania Final Fantasy VII Remake na innych platformach niż PlayStation 4. Owszem, wskazuje na to sporo doniesień, poczynając od samej wzmianki o czasowej wyłączności na okładce, a kończąc na informacjach znalezionych w plikach wersji demo. Nie można też zapomnieć o pogłoskach, jakoby wiele innych produkcji dotychczas dostępnych tylko na PS4 miało zawitać na konkurencyjny sprzęt do grania (wliczając w to Horizon Zero Dawn). Niemniej na razie zalecamy traktować te doniesienia jako niepotwierdzone plotki.