Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2019, 13:00

Final Fantasy VII Remake najpewniej trafi na PC w 2021 roku

Informacja o czasowej wyłączności umieszczona na okładce gry Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 wywołała spekulacje, że produkcja trafi na PC w 2021 roku.

Remake klasycznego jRPG-a może trafić na PC w 2021 roku. - Final Fantasy VII Remake najpewniej trafi na PC w 2021 roku - wiadomość - 2019-12-10
Remake klasycznego jRPG-a może trafić na PC w 2021 roku.

Gra Final Fantasy VII Remake oficjalnie zmierza tylko na PlayStation 4, ale od wielu lat krążą plotki o możliwej wersji pecetowej. Najnowsze doniesienia sugerują, że produkcja może trafić na PC w 2021 roku.

Źródłem tych spekulacji jest oficjalna okładka projektu. Znalazła się na niej informacja, że Final Fantasy VII Remake jest czasowym exclusive’em i gra dostępna będzie wyłącznie na PS4 do 3 marca 2021 roku. Potem więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma Square Enix wypuściła produkcje na inne platformy sprzętowe.

Spodziewamy się, że tak się właśnie stanie i po upływie okresu wyłączności gra trafi przynajmniej na PC. W ostatnich latach na pecety przeniesiono bowiem prawie wszystkie odsłony cyklu. Najnowsza część serii, czyli Final Fantasy XV, bardzo dobrze poradziła sobie na tej platformie – według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy w usłudze firmy Valve produkcję zakupiło ponad milion osób.

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 3 marca 2020 roku na PlayStation 4. Produkcja nie odtworzy całej fabuły pierwowzoru. Twórcy rozpoczęli już jednak prace nad drugim rozdziałem odświeżonej wersji klasycznego jRPG-a.

Warto na koniec wspomnieć, że ostatnimi czasy na PC trafia coraz więcej gier, które do tej pory były dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation. Pecetowcy otrzymali m.in. trzy odsłony cyklu Yakuza, a latem przyszłego roku dostaną swoją wersję Death Stranding. Ponadto w ubiegłym tygodniu pojawiły się plotki, że trwają prace nad przeniesieniem na PC gry Horizon: Zero Dawn.

  1. Oficjalna strona serii Final Fantasy