Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 13:10

autor: Aquma

Plotka: Horizon Zero Dawn może ukazać się na PC

Rosyjski dziennikarz Anton Logwinow zasugerował w filmie na platformie YouTube, że Horizon: Zero Dawn - przygodowa gra akcji od studia Guerrilla Games, która dotychczas ukazała się wyłącznie na konsoli PlayStation 4 - otrzyma także wersję pecetową.

Kolejny exlusive dla PS4 trafi na PC? - Plotka: Horizon Zero Dawn może ukazać się na PC - wiadomość - 2019-12-04
Kolejny exlusive dla PS4 trafi na PC?

Anton Logwinow - były dziennikarz rosyjskiego serwisu Igromania, który jakiś czas temu był źródłem jednego z przecieków na temat pecetowej wersji Death Stranding - poinformował w filmie na platformie YouTube, że Horizon: Zero Dawn ukaże się również na komputerach. Produkcja Guerrilla Games miałaby trafić na „blaszaki” w lutym przyszłego roku.

To do wszystkich, którzy ochali i achali, kiedy na początku roku zapowiadałem Death Stranding na PC, proponuję znowu chwytać za tabletki i krzyczeć, że zwariowałem, bo Horizon: Zero Dawn na początku roku będzie na PC - stwierdził wspomniany dziennikarz.

Horizon: Zero Dawn i Death Stranding powstały w oparciu o ten sam silnik graficzny, a studio Guerrilla Games współpracowało z Hideo Kojimą przy drugiej z produkcji. Przeniesienie ich własnej gry na PC wydaje się więc całkiem realną możliwością - komputerowy port DS z pewnością wymaga stworzenia wersji technologii współpracującej z blaszakami, więc dlaczego nie wykorzystać tej inwestycji także przy drugiej grze?

Warto jednak pamiętać, że Horizon: Zero Dawn jest tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4, stworzonym przez studio należące do Sony. Tego typu produkcje bardzo rzadko pojawiają się na innych platformach. Trzeba też odnotować, że doniesienia Antona Logwinowa na razie nie zostały potwierdzone przez żadne inne źródło, dlatego też sugerujemy traktować je jak plotki. Niemniej - są to plotki bardzo ciekawe.

Przypominamy, że Horizon Zero Dawn to przygodowa gra akcji z elementami gatunku RPG, która została osadzona w bardzo odległej przyszłości, w której cywilizacja ludzka dawno już nie istnieje, a świat jest pełny maszyn przypominających olbrzymie zwierzęta (np. dinozaury). Gracz wciela się w Alloy - młodą dziewczynę i łowczynię, która pragnie zgłębić sekrety przeszłości. W naszej recenzji gra otrzymała wysoką notę 8,5/10.

Po takiej sobie ostatniej części serii Killzone gra Horizon: Zero Dawn jawi się jako powrót Holendrów do pierwszej ligi tytułów tworzonych z myślą o PlayStation 4. W żadnej mierze nie jest to produkt idealny i wiele można mu zarzucić – oprócz jednego. Dzięki zróżnicowanym krajobrazom, pięknej grafice i satysfakcjonującej mechanice walki wciąga jak bagno. Trzeba tylko przebrnąć przez nijaki początek, a potem jest już coraz lepiej. Mam nadzieję, że to nie ostatnie słowo Guerrilli w tym temacie - pisał Przemysław Zamęcki.

  1. Horizon Zero Dawn - strona oficjalna
  2. Wszystko o Horizon Zero Dawn
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik
  4. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!