Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 11:57

autor: Aquma

Recenzje Phoenix Point - fani XCOM powinni być zadowoleni

Wczoraj na rynku zadebiutowała komputerowa wersja gry strategicznej Phoenix Point, opracowanej przez ojca serii X-COM, Juliana Gollopa. Recenzenci ocenili już omawiany tytuł i wygląda na to, że mamy do czynienia z dziełem udanym, choć nie przełomowym.

Phoenix Point zostało ocenione. - Recenzje Phoenix Point - fani XCOM powinni być zadowoleni - wiadomość - 2019-12-05
Phoenix Point zostało ocenione.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry strategicznej Phoenix Point, stworzonej przez ojca serii X-COM, Juliana Gollopa (a konkretniej założone przez niego studio Snapshot Games). Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z udanym tytułem, który umiejętnie wykorzystuje znane rozwiązania, a także wzbogaca formułę o kilka nowych pomysłów - np. system umożliwiający celowanie w konkretne części ciała.

Pośród najczęściej wymienianych zalet omawianego tytułu znajdziemy atmosferę oraz dobrze zaprojektowaną warstwę strategiczną. Eksperci narzekają jednak na niedoróbki techniczne, a także brak balansu w przypadku niektórych mechanik. Krytykowane jest też nadmierne poleganie na losowo generowanych mapach.

Phoenix Point - recenzje

  1. God is a Geek - 9/10
  2. GameStar - 86/100
  3. PCGamesN - 8/10
  4. GameSpwe - 8/10
  5. Strategy Gamer - 4/5
  6. PCGamer - 77/100
  7. Cultured Vultures - 7/10
  8. USGamer - 3/5
  9. VG247 - 3/5

Akcja Phoenix Point rozgrywa się w 2046 roku. Kilka dekad wcześniej cywilizacja ludzka została zniszczona przez groźnego wirusa, który pochodzi spoza Ziemi i mutuje wszystkie formy życia, tworząc śmiertelnie niebezpieczne potwory. Ludzie, którym udało się przetrwać, kryją się w enklawach i starają się przeżyć, ale walka z przeciwnikiem, który ciągle się zmienia, jest niezwykle trudna. Inspiracją dla twórców była m.in. proza mistrza grozy, H.P. Lovecrafta.

Przypominamy, że Phoenix Point zadebiutowało wczoraj na komputerach (wyłącznie w Epic Games Store). Na wersje dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Niedługo gra trafi też do programu Xbox Game Pass.

  1. Pheonix Point - strona oficjalna