Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 11:55

Premiera Halo Reach na Steamie wielkim sukcesem

Wczorajsza premiera pecetowej wersji Halo: Reach (pierwszej części pakietu Halo: The Master Chief Collection) okazała się wielkim sukcesem. Krótko po debiucie produkcja stała się czwartą najpopularniejszą grą na Steamie, wyprzedzając m.in. GTA 5 oraz Destiny 2.

Wyniki Halo: Reach pokazują, jak wielu graczy czekało na powrót serii na PC. - Premiera Halo Reach na Steamie wielkim sukcesem - wiadomość - 2019-12-05
Wyniki Halo: Reach pokazują, jak wielu graczy czekało na powrót serii na PC.

Wczoraj zadebiutowała pecetowa wersja Halo: Reach. Wiemy już, że powrót serii na PC okazał się wielkim sukcesem. W godzinę od premiery w produkcję bawiło się ponad 100 tysięcy osób jednocześnie na Steamie, co uczyniło z tytułu czwartą najpopularniejszą produkcję w tym serwisie (za Playerunknown's Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2). Konwersja wyprzedziła takie hity jak Destiny 2, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy Grand Theft Auto V.

W najgorętszym momencie dnia w pecetowe Halo: Reach bawiło się 161 tys. osób. W chwili pisania tej wiadomości emocje już nieco opadły, ale Halo: Reach pozostaje szóstą najpopularniejszą grą na Steamie. To osiągnięcie jest tym bardziej imponujące, że jest to jedynie odświeżona wersja dziewięcioletniej produkcji z Xboksa 360. Widać więc wyraźnie, że na powrót serii na PC czekało wiele osób.

Warto wspomnieć, że Halo: Reach jest pierwszą odsłoną głównego cyklu, która zawitała na Steama. Wcześniej w tym serwisie dostępne były tylko mniej popularne spin-offy w postaci Halo Wars: Definitive Edition. Halo: Spartan Assault oraz Halo: Spartan Strike.

Przypomnijmy, że gra jest pierwszym tytułem wchodzym w skład pecetowej wersji Halo: The Master Chief Collection. Projekt można kupić jako zestaw (za 142,99 zł) lub nabyć tylko wybrane pozycje (w takim wariancie Halo: Reach kosztuje 35,99 zł). Wchodzące w skład kolekcji produkcje będą wypuszczane w kolejności chronologicznej pod względem fabularnym. Dlatego zaczęto od Halo: Reach, które jest prequelem. Potem otrzymamy kolejno Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3 (wraz z kampanią z Halo 3: ODST) i Halo 4. Niestety, na razie nie ujawniono dat premier kolejnych gier z serii.

  1. Oficjalna strona Halo: The Master Chief Collection
  2. Halo: Reach - recenzja gry