Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360XONEWPiOS
Okładka Halo: Spartan Assault (PC)
OkładkaHalo: Spartan Assault (PC)

Halo: Spartan Assault

Spin-offowa odsłona legendarnej strzelaniny Halo, przygotowana głównie z myślą o graczach mobilnych i pecetowych.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | top-down | strzelanki | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo: Spartan Assault Premiera

18lip2013

PC WP

18gru2013

X360

24gru2013

XONE

16kwi2015

iOS

Gry podobne do Halo: Spartan Assault

Torchlight

Bastion

Transistor

Halo: Spartan Assault to poboczna odsłona popularnej konsolowej serii Halo, powstała w wyniku współpracy firm 343 Industries oraz Vanguard Games. Twórcy pozostali wierni tradycjom uniwersum Master Chiefa i stworzyli strzelankę osadzoną w realiach science-fiction. W odróżnieniu od pozostałych odsłon cyklu, tym razem akcję obserwujemy z widoku izometrycznego. Produkcja pojawiła się pierwotnie w wersjach dla Windows 8 oraz urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone, ale przygotowano także wersję desktop, dostępną za pośrednictwem platformy Steam.

Fabuła Spartan Assault osadzona została w czasie pomiędzy wydarzeniami, znanymi z 3 i 4 części Halo. Ujawnia ona kulisy pierwszych misji programu Spartan Ops oraz przybliża początki konfliktu ludzi i Covenantów. Gracze wcielają się w postać Sary Palmer lub Spartana Davisa, którzy stacjonują na pokładzie statku bojowego UNSC Infinity, skąd toczą boje z przytłaczającymi siłami wroga.

Rozgrywka w Spartan Assault jest po brzegi wypełniona akcją. Gracze przebijają się przez kolejne lokacje, eksterminując hordy nadciągających zewsząd przeciwników. Każda z 30 misji kampanii dla pojedynczego gracza jest zupełnie inna niż pozostałe i stawia przed nami nowe wyzwania. Ponadto, tytuł jest w pełni zintegrowany z grą Halo 4, dzięki czemu podczas zabawy zdobywamy doświadczenie, osiągnięcia oraz odblokowujemy dodatkową zawartość dla znanego z czwartej odsłony gry trybu Spartan Career.

Sterowanie w grze jest bardzo intuicyjne i świetnie sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnego połączenia myszki oraz klawiatury, jak i ekranów dotykowych. Twórcy przyłożyli się też do oprawy wizualnej Spartan Assault. Modele postaci i otoczenia są wykonane starannie, z dużą dbałością o szczegóły, podobnie jak stojące na wysokim poziomie efekty wizualne. Dzięki zastosowanej perspektywie izometrycznej, nawet podczas najbardziej zaciętych walk jesteśmy w stanie bez trudu dojrzeć co dzieje się na ekranie.

Autorzy położyli spory nacisk na rywalizacyjną stronę rozgrywki. Dostępne w grze tabele rankingowe umożliwiają sprawdzenie, jak wypadają nasze umiejętności na tle innych graczy z całego świata. Chętni mogą wspomóc się i przyśpieszyć rozwój prowadzonej postaci za pomocą systemu mikropłatności, który umożliwia uzyskanie wszelkiego rodzaju bonusów oraz unikalnych broni i pancerzy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Halo: Spartan Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Halo: Spartan Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/8.1
PC
X360
XONE
WP
iOS