Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2014, 20:00

autor: Ender

Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych

Studio 343 Industries zapowiedziało grę Halo: Spartan Strike. Podobnie jak wydany w 2013 roku Halo: Spartan Assault, tytuł będzie prostym izometrycznym shooterem osadzonym w uniwersum serii Halo. Produkcja trafi na komputery PC oraz urządzenia mobilne wyposażone w system Windows.

Wydany w 2013 roku Halo: Spartan Assault był pierwszą grą w uniwersum Halo na PC od ponad 6 lat - Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych  - wiadomość - 2014-10-15
Wydany w 2013 roku Halo: Spartan Assault był pierwszą grą w uniwersum Halo na PC od ponad 6 lat

Chociaż w ostatnich miesiącach studio 343 Industries pracowało pełną parą nad przygotowaniem kolekcji Halo: Master Chief, która ukaże się w listopadzie na Xboksie One, część zespołu przygotowywała w tajemnicy kontynuację wydanego w ubiegłym roku Halo: Spartan Assault. Zapowiedziana właśnie gra Halo: Spartan Strike jest, podobnie jak jej poprzednik, izometrycznym zręcznościowym shooterem z akcją osadzoną w uniwersum Halo. Produkcja ukaże się 14 grudnia, równocześnie na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych, które korzystają z systemu Windows (tablety, telefony, komputery z rodziny Microsoft Surface). Autorzy nie wspominają na razie nic o edycji na konsole Xbox 360 i Xbox One, ale niewykluczone, że w przyszłości takowa powstanie.

Twórcy zapewniają, że wsłuchali się w opinie graczy i fanów oryginału, wprowadzając liczne poprawki oraz nowości. Największą z nich będzie z pewnością usunięcie z tytułu wszystkich mikrotansakcji. Oznacza to, że obecne w grze przedmioty i bronie odblokowane zostaną jedynie w trakcie rozgrywki. Akcja Spartan Strike rozgrywa się podczas wydarzeń przedstawionych w Halo 2. Tytuł oferować będzie poprawione sterowanie, a różnice w tym względzie mamy zauważyć zwłaszcza gdy korzystamy z ekranów dotykowych. Poza tym, nie zabraknie również nowych przeciwników, umiejętności, broni oraz pojazdów.

Autorzy oceniają, że ukończenie kampanii zajmie nam od 5 do 6 godzin. Dodatkowo czekać będą na nas cotygodniowe misje-wyzwania, listy najlepszych graczy oraz achievementy. Kilka z nich odblokuje zresztą bonusowe awatary i emblematy w trybie multiplayer Halo: Master Chief. Wersja gry sprzedawana na platformie firmy Valve posiada odrębne steamowe osiągnięcia i nie będzie wymagać xboksowego konta. Sugerowana cena Halo: Spartan Strike wynosi 5,99 dolarów (ok. 19 zł). Warto dodać, że kupując tytuł na jednym urządzeniu z systemem Windows, będziemy mogli ściągnąć go bez dodatkowych opłat na inne przypisane do naszego profilu, takie jak tablet czy komputer z Windowsem 8 (opcja ta nie dotyczy wersji na Steamie).

Wizualnie gra nie będzie różniła się znacząco do swojego poprzednika - Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych  - wiadomość - 2014-10-15
Wizualnie gra nie będzie różniła się znacząco do swojego poprzednika
  1. Oficjalna strona serii Halo