Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWPiOS
Okładka Halo: Spartan Strike (PC)

Halo: Spartan Strike

Kontynuacja gry Halo: Spartan Assault – mobilno-pecetowego spin-offa legendarnej serii FPS, ukazującego akcję w nietypowej dla cyklu perspektywie izometrycznej. Za powstanie Halo: Spartan Strike odpowiada duet deweloperski 343 Industries oraz Vanguard Games.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | top-down | strzelanki | Xbox Game Pass

Okładka Halo: Spartan Strike (PC)

data premiery gry:

16kwi2015

PC iOS WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kontynuacja wydanej w 2013 roku strzelaniny z widokiem izometrycznym Halo: Spartan Assault, stanowiącej spin-offową odsłonę popularnej serii gier akcji, skierowaną w szczególności do posiadaczy urządzeń przenośnych. Tytuł powstał przy okazji prac nad Halo: The Master Chief Collection i, podobnie jak pierwowzór, jest efektem współpracy odpowiedzialnego za markę Halo studia 343 Industries z ekipą Vanguard Games, znaną z takich pozycji, jak Greed Corp oraz Gatling Gears.

Fabuła

Akcja produkcji zabiera nas w dwa odległe od siebie miejsca w czasie i przestrzeni. Produkcja rozpoczyna się w roku 2552 i dzieje się równolegle z wydarzeniami znanymi z Halo 2. Trafiamy do miasta New Mombasa, gdzie znajduje się starożytny artefakt Conduit. W grze wcielamy się w superżołnierza z oddziału Spartan, którego zadaniem jest zabezpieczyć technologię obcych. Druga część gry zabiera nas kilka lat do przodu, w czasy po wydarzeniach z Halo 4. Tym razem prowadzony przez nas Spartanin w poszukiwaniu artefaktu trafia na kraniec znanego kosmosu do tajemniczego Gamma Halo.

Mechanika

Halo: Spartan Strike nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań względem poprzedniczki. Tytuł jest zręcznościowym shooterem, zrealizowanym w perspektywie top-down.

Kierując bohaterem gracz ma okazję przemierzyć 30 zróżnicowanych poziomów (miasta, dżungle itp.), starając się uratować Ziemię przed atakującymi hordami Covenantów i Protean. W toku kolejnych misji Spartan robi użytek zarówno z unikalnych umiejętności własnych, jak i całego wachlarza ikonicznych dla serii broni oraz pojazdów, takich jak łazik Warthog.

Jedną z największych zmian wprowadzonych względem wcześniejszej odsłony jest poprawiony model sterowania, na czym skorzystali w szczególności posiadacze urządzeń przenośnych. Dodatkowo miłośnicy serii mogą wypróbować szeroką gamę nowych broni, gadżetów, pojazdów i przeciwników.

Kwestie techniczne

W Halo: Spartan Strike twórcy zdecydowali się na całkowitą rezygnację z systemu mikropłatności, dzięki czemu wszystkie przedmioty i bronie odblokujemy bezpośrednio w toku rozgrywki.

Tytuł może poszczycić się lepszą oprawą wizualną niż poprzedniczka, choć nie nastąpił w tej kwestii gigantyczny przeskok.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Halo: Spartan Strike

Wymagania wiekowe Halo: Spartan Strike

12+

Wymagania sprzętowe Halo: Spartan Strike

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz/AMD Athlon 64 X2 6000 3.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon 3670 lub lepsza
 • 2550 MB HDD
 • Windows 7/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 2550 MB HDD
 • Windows 7/8/8.1
Halo: Spartan Strike – premiera pobocznej odsłony serii Halo w stylu Alien Breed
Halo: Spartan Strike – premiera pobocznej odsłony serii Halo w stylu Alien Breed

wiadomość18 kwietnia 2015

Na pecety, iOS oraz Windows Phone trafiła strzelanka Halo: Spartan Strike, czyli poboczna odsłona popularnej marki firmy Microsoft.

Premiera Halo: Spartan Strike przesunięta na początek 2015 roku
Premiera Halo: Spartan Strike przesunięta na początek 2015 roku

wiadomość8 grudnia 2014

Studio 343Industries zdecydowało się przełożyć datę premiery strzelaniny Halo: Spartan Strike na początek 2015 roku. Przyczyną są przedłużające się problemy techniczne w grach z zestawu Halo: The Master Chief Collection, których rozwiązanie obecnie jest dla dewelopera sprawą priorytetową.

Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych
Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych

wiadomość15 października 2014

Studio 343 Industries zapowiedziało grę Halo: Spartan Strike. Podobnie jak wydany w 2013 roku Halo: Spartan Assault, tytuł będzie prostym izometrycznym shooterem osadzonym w uniwersum serii Halo. Produkcja trafi na komputery PC oraz urządzenia mobilne wyposażone w system Windows.

PC
iOS
WP