Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWPiOS
Okładka Halo: Spartan Strike (PC)

Halo: Spartan Strike

Kontynuacja gry Halo: Spartan Assault – mobilno-pecetowego spin-offa legendarnej serii strzelanin FPS, ukazującego akcję w nietypowej dla cyklu perspektywie izometrycznej.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | top-down | strzelanki

Okładka Halo: Spartan Strike (PC)

data premiery gry:

16kwi2015

PC iOS WP

Kontynuacja wydanej w 2013 roku strzelaniny Halo: Spartan Assault, stanowiącej spin-offową odsłonę popularnej serii gier akcji, dedykowaną w szczególności posiadaczom urządzeń przenośnych. Tytuł powstał przy okazji prac nad Halo: The Master Chief Collection i, podobnie jak pierwowzór, jest efektem współpracy odpowiedzialnego za markę Halo studia 343 Industries z ekipą Vanguard Games, znaną z takich pozycji, jak Greed Corp oraz Gatling Gears.

Akcja produkcji rozgrywa się równolegle do wydarzeń ukazanych w Halo 2 i rozpoczyna się w roku 2552 w New Mombasa. W grze wcielamy się ponownie w postać Spartana Davisa, który, prowadząc oddziały UNSC, przemierzy 30 zróżnicowanych poziomów (miasta, dżungle itp.), starając się uratować Ziemię przed atakującymi hordami Covenantów i Protean. W toku kolejnych misji Spartan zrobi użytek zarówno z unikalnych umiejętności własnych, jak i całego wachlarza ikonicznych dla serii broni oraz pojazdów, takich jak łazik Warthog.

W kwestii mechaniki Halo: Spartan Strike nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań względem poprzedniczki. Nadal mamy więc do czynienia ze zręcznościowym shooterem, zrealizowanym w perspektywie top-down. Oprócz lekkiego podrasowania oprawy graficznej oraz szerokiej gamy nowych broni, gadżetów, pojazdów i przeciwników, twórcy wprowadzili jednak do rozgrywki kilka zmian, bazując na sugestiach samych graczy. Najważniejszą z nich jest całkowita rezygnacja z systemu mikropłatności, dzięki czemu wszystkie przedmioty i bronie odblokujemy bezpośrednio w toku rozgrywki. Poprawiono też model sterowania, na czym skorzystali w szczególności posiadacze urządzeń przenośnych.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, Spartan Strike przygotowany został w dwóch wersjach. Pierwszą z nich udostępniono za pomocą popularnych platform dystrybucji cyfrowej np. Steam. Druga dedykowana jest użytkownikom komputerów, tabletów oraz smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8/8.1. Ta wersja gry zintegrowana została z usługą Xbox Live i wyposażona w odrębny zestaw osiągnięć. Co ważne, część z nich pozwala na odblokowanie bonusowych awatarów i emblematów, do wykorzystania w trybie multiplayer pakietu Halo: The Master Chief Collection.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Halo: Spartan Strike

Wymagania wiekowe Halo: Spartan Strike

12+

Wymagania sprzętowe Halo: Spartan Strike

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2550 MB HDD, Windows 7/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz/AMD Athlon 64 X2 6000 3.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon 3670 lub lepsza, 2550 MB HDD, Windows 7/8/8.1

Halo: Spartan Strike – premiera pobocznej odsłony serii Halo w stylu Alien Breed
Halo: Spartan Strike – premiera pobocznej odsłony serii Halo w stylu Alien Breed

wiadomość18 kwietnia 2015

Na pecety, iOS oraz Windows Phone trafiła strzelanka Halo: Spartan Strike, czyli poboczna odsłona popularnej marki firmy Microsoft.

Premiera Halo: Spartan Strike przesunięta na początek 2015 roku
Premiera Halo: Spartan Strike przesunięta na początek 2015 roku

wiadomość8 grudnia 2014

Studio 343Industries zdecydowało się przełożyć datę premiery strzelaniny Halo: Spartan Strike na początek 2015 roku. Przyczyną są przedłużające się problemy techniczne w grach z zestawu Halo: The Master Chief Collection, których rozwiązanie obecnie jest dla dewelopera sprawą priorytetową.

Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych
Zapowiedziano Halo: Spartan Strike – gra ukaże się w grudniu na PC oraz urządzeniach mobilnych

wiadomość15 października 2014

Studio 343 Industries zapowiedziało grę Halo: Spartan Strike. Podobnie jak wydany w 2013 roku Halo: Spartan Assault, tytuł będzie prostym izometrycznym shooterem osadzonym w uniwersum serii Halo. Produkcja trafi na komputery PC oraz urządzenia mobilne wyposażone w system Windows.

PC
iOS
WP