Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOANDPCiOSWP
Okładka Age of Empires: Castle Siege (AND)

Age of Empires: Castle Siege

Poboczna odsłona bestsellerowego cyklu Age of Empires, zrealizowana w popularnej konwencji free-to-play z mikropłatnościami.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zagraj za darmo | widok izometryczny | społecznościowe | historyczne

Gra przestała działać 13 maja 2019

Okładka Age of Empires: Castle Siege (AND)

data premiery gry:

27sie2014

PC

17wrz2014

WP

20maj2015

iOS

6kwi2017

AND

Age of Empires: Castle Siege to i dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami strategia czasu rzeczywistego, będąca produkcją poboczną w stosunku do słynnej serii autorstwa studia Ensemble. Za powstanie gry odpowiada zespół Smoking Gun Interactive, a produkcja zadebiutowała równocześnie w wersjach na Windows 8.1 oraz Windows Phone. Po pewnym czasie doczekała się też debiutu na systemach iOS oraz Android.

Fabuła

Akcja osadzona jest w czasach średniowiecza, a gracze mogą wybierać między kilkoma historycznymi frakcjami. Każda z nich posiada unikalne jednostki i budynki oraz własnych bohaterów. Gra ukierunkowana jest na rozgrywkę wieloosobową, jednak twórcy przygotowali także tryb kampanii, będący w praktyce serią kolejnych misji niepołączonych wątkiem fabularnym. Prócz tego, w grze dostępne są również scenariusze zainspirowane słynnymi historycznymi wydarzeniami, takimi jak oblężenie Malborka czy upadek Konstantynopola.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC, AND i WP Age of Empires: Castle Siege mocno odbiega od wcześniejszych odsłon serii. Zamiast rozbudowanego RTS-a otrzymujemy bowiem grę przypominającą przeglądarkowe i mobilne produkcje pokroju DomiNations, Empires & Allies czy Clash of Clans. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. W trybie strategicznym zajmujemy się gromadzeniem surowców, prowadzeniem badań technologicznych i konstruowaniem budynków, w tym murów oraz różnorodnych struktur obronnych, takich jak np. wieżyczki strażnicze. Drugą płaszczyzną są bitwy. Wyszkolone wcześniej armie wykorzystujemy do atakowania twierdz należących do sztucznej inteligencji lub innych graczy. Ten aspekt został jednak wyraźnie uproszczony i rezultat potyczki zależy przede wszystkim od tego, jakie oddziały wystawiliśmy do walki. Zwycięstwo zapewnia sporo surowców, które pobierane są ze skarbców i spichlerzy pokonanego gracza.

Jednocześnie autorzy wzbogacili sprawdzoną formułę o kilka nowych elementów. Pierwszym z nich jest wspomniane już zróżnicowanie frakcji. Ponadto gracze mają możliwość wpływania na ruchy jednostek w trakcie starć, podczas gdy większość tego typu produkcji nie pozwala wówczas na jakąkolwiek interakcję poza wyborem miejsca wejścia oddziałów na mapę.

Kwestie techniczne

Age of Empires: Castle Siege oferuje ładną trójwymiarową grafikę utrzymaną w barwnej kreskówkowej stylistyce. Dodatkową atrakcją jest możliwość cross-platformowej zabawy użytkowników Windows Phone oraz Windows 8.1

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Empires: Castle Siege

Wymagania wiekowe Age of Empires: Castle Siege

12+

Wymagania sprzętowe Age of Empires: Castle Siege

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 400 MB HDD, Windows 10

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Age of Empires: Castle Siege - strategia F2P w stylu Clash of Clans
Age of Empires: Castle Siege - strategia F2P w stylu Clash of Clans

wiadomość26 sierpnia 2014

Firma Microsoft zapowiedziała grę Age of Empires: Castle Siege. Będzie to skierowana głównie na rynek mobilny sieciowa strategia wzorowana na Clash of Clans i korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami.

PC
WP
iOS
AND