Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2014, 08:13

autor: Adrian Werner

Age of Empires: Castle Siege - strategia F2P w stylu Clash of Clans

Firma Microsoft zapowiedziała grę Age of Empires: Castle Siege. Będzie to skierowana głównie na rynek mobilny sieciowa strategia wzorowana na Clash of Clans i korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Firma Microsoft zapowiedziała strategię Age of Empires: Castle Siege. Ujawnienie nowej odsłony tej legendarnej marki powinno być powodem do radości, ale w tym wypadku twórcy raczej nie powinni się spodziewać pozytywnej reakcji ze strony oddanych fanów serii. Mamy tu bowiem do czynienia ze skierowanym głównie na rynek mobilny sieciowym RTS-em wyglądającym jak klon popularnego Clash of Clans. Całość opracowano z myślą o urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe i produkcja otrzyma wersje na Windows Phone, Windows 8 i Windows RT. Posiadacze wszystkich trzech systemów będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach. Tytuł oparty zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami, a premiera zaplanowana została na wrzesień tego roku.

Podstawowe mechanizmy zabawy będą podążały szlakiem wytyczonym przed laty przez Backyard Monsters, a następnie skopiowanym przez wszystkich następców, w tym Clash of Clans. Rozgrywka podzielona zostanie więc na dwie płaszczyzny. W trybie strategicznym zajmiemy się gromadzeniem surowców, prowadzeniem badań technologicznych i konstruowaniem budynków, w tym murów oraz różnorodnych struktur obronnych, takich jak np. wieżyczki strażnicze. Ponadto będziemy musieli także wyszkolić armię, którą wykorzystamy potem do zaatakowania twierdz należących do sztucznej inteligencji lub innych graczy.

Zapowiedziano Age of Empires: Castle Siege - sieciową strategię Free-2-Play w stylu Clash of Clans - ilustracja #1

Za produkcję odpowiada studio Smoking Gun Interactive. Autorzy zamierzają wprowadzić kilka elementów, które mają pozwolić grze odróżnić się od Clash of Clans. Przede wszystkim do wyboru będzie kilka różnorodnych frakcji. W dniu premiery udostępnionych zostanie sześć cywilizacji z okresu średniowiecza i każda z nich posiadać ma do sześciu unikalnych jednostek. Ponadto gracze otrzymają możliwość wpływania na ruchy jednostek podczas starć, podczas gdy większości tego typu produkcji nie pozwala na jakąkolwiek interakcję w trakcie bitew poza wyborem miejsca wejścia oddziałów na mapę. Twórcy zamierzają również udostępnić dziesięć scenariuszy zainspirowanych słynnymi potyczkami, takimi jak Oblężenie Malborka czy Upadek Konstantynopola.

Prawie ukończona wersja Age of Empires: Castle Siege zostanie udostępniona w najbliższy weekend graczom odwiedzającym konwent PAX. Wtedy też powinniśmy się spodziewać kolejnych informacji i materiałów graficznych.

  1. Age of Empires: Castle Siege – oficjalna strona gry

Age of Empires: Castle Siege prezentuje się ciekawiej niż większość klonów Clash of Clans, ale trudno nie kryć rozczarowania, że Microsoft postanowił, że produkcja mobilna będzie kolejną odsłoną tej legendarnej marki.

W marcu szef dywizji gier w firmie, Phil Spencer, stwierdził, że zamierza ona poświecić znacznie więcej uwagi rynkowi pecetowemu. Jak dotąd, poza dzisiejszą rozczarowującą zapowiedzią jedynym przejawem aktywności Microsoftu na tym polu było zapłacenie za opóźnienie wydania pecetowej wersji Rise of Tomb Raider.

Zapowiedziano Age of Empires: Castle Siege - sieciową strategię Free-2-Play w stylu Clash of Clans - ilustracja #2
Zapowiedziano Age of Empires: Castle Siege - sieciową strategię Free-2-Play w stylu Clash of Clans - ilustracja #3
Zapowiedziano Age of Empires: Castle Siege - sieciową strategię Free-2-Play w stylu Clash of Clans - ilustracja #4
Zapowiedziano Age of Empires: Castle Siege - sieciową strategię Free-2-Play w stylu Clash of Clans - ilustracja #5