Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PCPS3
Okładka Greed Corp (X360)

Greed Corp

Greed Corp to utrzymana w klimatach science-fiction strategia turowa, autorstwa ekipy deweloperskiej studia W!Games. Akcja gry osadzona została w fikcyjnym świecie przyszłości, w którym cztery korporacje toczą zmagania o mocno ograniczone zasoby surowcowe. Atutem tytułu jest m.

Strategiczne | science fiction | turowe | indie

Okładka Greed Corp (X360)

producent: W!Games

wydawca: W!Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

24lut2010

X360

25lut2010

PS3

3gru2010

PC

Greed Corp to gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, osadzona w bogatym, fikcyjnym uniwersum, inspirowanym rewolucjami przemysłowymi i ich negatywnym wpływem na środowisko. Sednem rozgrywki jest odpowiednie wykorzystanie skończonej ilości surowców do zbudowania armii i pokonania przeciwnych frakcji. Dużą rolę w czasie zmagań pełni teren, który w skutek naszych niszczycielskich działań może po prostu się zapaść. Należy więc nie tylko dobrze dowodzić wojskiem, ale również utrzymać delikatną równowagę pomiędzy eksploatowaniem otoczenia z cennych surowców, a zachowaniem natury w dobrej kondycji.

Podczas zabawy dokonujemy szeregu wyborów strategicznych. Możemy przykładowo zawzięcie bronić własnego terytorium lub poświęcić je, aby nie dostało się w ręce wroga. Zabawa toczy się na dużej ilości zróżnicowanych map podzielonych na heksy. Gracze mogą wykorzystywać w walce wiele różnych jednostek (np. machiny latające) oraz ataków (np. artylerią). Całość została przedstawiona w postaci kampanii solowej, w której poznajemy cztery korporacje walczące o to co zostało z niszczejącego świata.

Oprócz przygody dla jednej osoby tytuł oferuje możliwość zmierzenia się z innymi graczami. W pojedynkach sieciowych może wziąć udział maksymalnie czterech uczestników (lokalnie i przez Internet). Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmierzyć się też ze sztuczną inteligencją. Na uwagę zasługuje bardzo ładna i kolorowa oprawa wizualna, prezentująca niezwykły, baśniowy świat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 2,9 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,9 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Greed Corp

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Greed Corp

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6100 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Ruszyła druga edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość6 lutego 2012

Ruszyła druga edycja akcji The Indie Gala, pozwalająca za dowolną kwotę zaopatrzyć się w pakiet gier niezależnych na PC oraz kilka albumów muzycznych. Jest to doskonała okazja na uzupełnienie swojej kolekcji, a także wsparcie organizacji charytatywnych.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Forza Motorsport 4, Minecraft) 13/12/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Forza Motorsport 4, Minecraft) 13/12/10

wiadomość13 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o grywalnym Resistance 3, łatkach do Civilization V i Fallout: New Vegas, premierze pecetowej wersji Greed Corp, wynikach PlayStation Home, a także dacie debiutu beta wersji Minecrafta. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Yakuza 3) 25/02/10

wiadomość25 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje o Przebudzeniu i Powrót do Ostagaru w wersji na PS3, kontynuacja The Dishwasher: Dead Samurai, środa w Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10
Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10

wiadomość22 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o premierze drugiego Drakensanga, kolejnych absurdalnych planach producentów z Hollywood, kontynuacji serii PixelJunk oraz sprzedaży kluczy do bety StarCrafta II.

Strategia turowa Greed Corp także na Xboksa 360 i pecety
Strategia turowa Greed Corp także na Xboksa 360 i pecety

wiadomość11 listopada 2009

Greed Corp, najnowsza produkcja studia W!Games (które kojarzymy głównie z My Horse and Me), zostanie wydana nie tylko na konsolę PlayStation 3, ale również Xboksa 360 i pecety. Gra będzie dostępna w dystrybucji elektronicznej na początku przyszłego roku. Według zapowiedzi otrzymamy oryginalną strategię turową, która nauczy nas czym kończy się bycie chciwym.

PS3
X360
PC