Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2010, 14:48

autor: Hed

Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o premierze drugiego Drakensanga, kolejnych absurdalnych planach producentów z Hollywood, kontynuacji serii PixelJunk oraz sprzedaży kluczy do bety StarCrafta II.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o premierze drugiego Drakensanga, kolejnych absurdalnych planach producentów z Hollywood, kontynuacji serii PixelJunk oraz sprzedaży kluczy do bety StarCrafta II.

Drakensang: The River of Time

Drakensang: The River of Time, czyli druga odsłona serii tworzonej przez studio Radon Labs, została wydana w Niemczech. Podobnie jak pierwowzór przenosi nas ona do świata Aventuria, znanego z papierowej gry fabularnej Das Schwarze Auge, której temat podjęto przed laty w serii Realms of Arkania. W Polsce tytuł powinien pojawić się w okolicach kwietnia – dystrybutorem jest firma Techland.

Greed Corp

Strategiczna gra Greed Corp zostanie wydana 24 lutego na Xboksa 360 i dzień później na PlayStation 3. Posiadacze pierwszej konsoli zapłacą za nią 800 punktów Microsoftu, a drugiej niecałe 8 funtów. Produkcja studia Q!Games zabierze graczy do uniwersum Mistbound, w którym odwieczny konflikt i postęp cywilizacyjny wyniszczają środowisko.

StarCraft II

W końcu ruszyła beta StarCrafta II, oczekiwana przez fanów na całym świecie. Niestety, nie wszyscy dostali się do pierwszej tury testów. Część szczęśliwców postanowiła na tym fakcie zarobić. Na łamach portali aukcyjnych (eBay) pojawiają się oferty sprzedaży kluczy do bety za spore sumy. Ceny wahają się od 50 do 300 dolarów. Ile warto zapłacić za możliwość wypróbowania jednej z ważniejszych premier roku?

Missile Command

Pamiętacie Missile Command? Klasyczna produkcja firmy Atari została wydana w 1980 roku i była zwykłą strzelanką, w której gracz musiał zestrzeliwać pociski zagrażające miastom. Okazuje się, że gra, niemal zupełnie pozbawiona fabuły, zainteresowała producentów filmowych z Hollywood, którzy prowadzą ożywione dyskusje na temat przeistoczenia jej w film. Cała historia przypomina wstrząsające informacje o chęci przeniesienia na ekran „opowieści” z gry Asteroids. Czym jeszcze zadziwią nas „wizjonerzy” z Hollywood?

Mass Effect 2 DLC i patch

Wygląda na to, że firma BioWare ujawni swoje plany odnośnie DLC do gry Mass Effect 2 na najbliższych targach GDC (Game Developers Conference). Takie plotki przedstawił portal GameZone, który opiera się na swoich wewnętrznych źródłach. Impreza odbędzie się w dniach 9-13 marca w San Francisco. Tymczasem dzisiaj powinna pojawić się pierwsza oficjalna łatka do gry (1.01), która oczywiście poprawi mnóstwo błędów i niedociągnięć.

Heavy Rain Chronicles

Sklep GameStop poinformował, że Heavy Rain Chronicles, czyli dodatkowe epizody do świetnej przygodówki, zostały opóźnione przez firmę Sony. Bonusowe odcinki produkcji miałyby zostać udostępnione do ściągnięcia dopiero 4 marca. Na szczęście sprawa dotyczy tylko rynku amerykańskiego – europejscy nabywcy przedpremierowych wydawnictw Heavy Rain otrzymają dodatkową zawartość w dniu premiery. Przypominamy, że wszyscy inni gracze będą mogli kupić epizody w przyszłości.

Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10 - ilustracja #1

Farmville

Według badania AllFacebook’s Application Statistics gra Farmville przypadła do gustu aż 80 milionom użytkowników serwisu Facebook. Codziennie swoją farmą zajmuje się 31 milionów graczy, czyli o 35 procent niż przed dwoma tygodniami. Dzięki sukcesowi gry firma odpowiedzialna za nią, czyli Zynga, otworzyła pierwsze studio poza granicami Stanów Zjednoczonych.

PixelJunk Racer 2nd Lap?

Serwis internetowy instytucji ESRB (Entertainment Software Rating Board), zajmującej się klasyfikowaniem wiekowym gier, ujawnił niechcący wskazówkę odnośnie możliwego następcy PixelJunk Racer. Produkcja najwyraźniej zostanie opatrzona podtytułem 2nd Lap. Studio zajmujące się serią (Q-Games) nie potwierdziło istnienia tego projektu, chociaż przedstawiciel dewelopera, Dylan Cuthbert, napisał, że wkrótce powinniśmy spodziewać się oficjalnego komentarza.

MotorStorm 3

Chociaż wyścigi MotorStorm 3 nie zostały oficjalnie zapowiedziane, to wiemy, że firma Sony Computer Entertainment Europe zarejestrowała domenę www.motorstorm3.com, która na razie przenosi nas na oficjalny blog PlayStation. Przedstawiciel amerykańskiego oddziału firmy zauważył, że rejestrowanie domen dla przyszłych produkcji to normalna praktyka, której nie należy interpretować jako zapowiedzi nowej gry.

Galeria obrazków

Bleach: Heat the Soul

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Need for Speed Shift

Blade Dancer: Lineage of Light

BioShock 2

Mass Effect 2

StarCraft II: Wings of Liberty

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Galeria filmów

Gramy w Aliens vs Predator - Predator

Zeno Clash: Ultimate Edition - nowa broń

Aliens vs Predator - film startowy

Resident Evil 5: Gold Edition - kostiumy

NieR Gestalt - Giant Shade

Super Street Fighter IV - nowi zawodnicy

Napoleon: Total War - grywalne frakcje - wersja PL

Napoleon: Total War - nowe opcje - wersja PL

Project Offset - Giant Movie

Prison Break: The Conspiracy - trailer #1

Magicka - trailer #2

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight - Cinematic

Amnesia: The Dark Descent - trailer #2

gry