Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2010, 14:30

autor: Łukasz Malik

Niemiecki Drakensang: The River of Time w złocie, informacje o polskim wydaniu

Kontynuacja cieszącej się u nas dużą popularnością gry Drakensang: The Dark Eye, osiągnęła złoty status. Na razie The River of Time trafi tylko na niemieckie półki sklepowe.

Kontynuacja cieszącej się u nas dużą popularnością gry Drakensang: The Dark Eye, osiągnęła złoty status. Na razie The River of Time trafi tylko na niemieckie półki sklepowe, nastąpi to już 19 lutego. O szczegóły polskiego wydania nowego Drakensanga zapytaliśmy Tomasza Gawlikowskiego z firmy Techland.

Niemiecki Drakensang: The River of Time w złocie, informacje o polskim wydaniu - ilustracja #1

GOL: Kiedy odbędzie się polska premiera gry?

Tomasz Gawlikowski: Gra na razie ukaże się tylko i wyłącznie na rynku niemieckim, w wersji niemieckojęzycznej – głosy i teksty. Wersja polska będzie wydawana nieco później, w okolicach kwietnia. Jest to związane z ogromem prac deweloperskich i lokalizacyjnych. Druga cześć Drakensanga jest bardziej obszerna niż jej poprzedniczka, również wszystkie dialogi są mówione, także pomiędzy członkami naszej drużyny. Dla przypomnienia w poprzedniej odsłonie rzeczywiście mówione były tylko pierwsze kwestie a gra pozbawiona była większych interakcji pomiędzy członkami drużyny. Teraz zmieni się to diametralnie.

Jaki sposób Drakensang: The River of Time zostanie zlokalizowany? Czy będzie to kinowa polonizacja jak w wypadku pierwszej części?

Wiemy już, że prawie na pewno będzie to lokalizacja kinowa. Angielskie głosy, które było nam dane usłyszeć do tej pory dobrane są wyśmienicie. Nie warto ingerować w ten fantastyczny klimat, którego składową są właśnie wspomniane dialogi.

Znana jest już cena standardowej edycji?

Tej informacji jeszcze nie możemy ujawniać. Mogę natomiast powiedzieć, że Drakensang pojawi się w pełnej cenie premierowej, ale nie tylko… Na odkrycie tej niespodzianki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.