Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Drakensang: The River of Time (PC)
OkładkaDrakensang: The River of Time (PC)

Drakensang: The River of Time PC

Druga część klasycznego RPG z perspektywą trzeciej osoby, osadzonego w uniwersum fantasy znanym z systemu fabularnego The Dark Eye. W grze wyruszamy drużyną z miasta Nadoret na przygodę poprzedzającą wątki fabularne znane z pierwowzoru.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drakensang: The River of Time Premiera PC

19lutego2010

pudełko PL

9września2010

producent: Radon Labs wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Drakensang: The River of Time

Gothic 3

The Elder Scrolls III: Morrowind

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Drakensang: The River Of Time to fabularny poprzednik świetnej gry RPG Drakensang: The Dark Eye, wydanej w 2008 roku przez firmę dtp. Za stworzenie obu odsłon odpowiada niemieckie studio Radon Labs, znane z takich produkcji jak Project Nomads i Treasure Island.

W Drakensang: The River Of Time ponownie przenosimy się do przypominającego średniowiecze świata Aventuria. Tym razem poznajemy historię poprzedzającą wydarzenia z części pierwszej. Akcja prequela rozpoczyna się w mieście Nadoret, do którego przybywamy w 1009 r. jako początkujący poszukiwacz przygód. Towarzyszą nam znani z "jedynki" krasnolud Forgrimm, szlachcic Ardo oraz złodziejaszek Cano. Naszym zadaniem jest odkrycie prawdy o piratach, którzy rozpanoszyli się na wodach Wielkiej Rzeki.

Na wstępie tworzymy własną postać, wybierając jej profesję (m.in. wojownik, łucznik, alchemik, pirat), posturę, rysy twarzy i czuprynę. Następnie możemy samodzielnie przydzielić podopiecznemu poszczególne cechy charakteru bądź też posłużyć się jednym z 22 gotowych szablonów (archetypów).

Z pomocą tak wykreowanego bohatera wyruszamy na poszukiwanie przygód i wraz ze swoją drużyną eksplorujemy Nadoret, zapuszczamy się w głąb lasów oraz przemierzamy statkiem Wielką Rzekę. Drewniany wehikuł zastępuje naszej drużynie dom i stanowi bazę wypadową do kolejnych misji. Jego największą zaletę stanowi zaś fakt, że jest on automatycznie cumowany przy każdym dużym akwenie, w pobliżu którego wykonujemy akurat nowe questy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 753 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Drakensang: The River of Time cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Drakensang: The River of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Drakensang: The River of Time Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7