Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2010, 11:52

Zapowiedziano przygodówkę osadzoną w świecie znanym z serii Drakensang i Realms of Arkania

Stworzony na potrzeby stołowej gry fabularnej The Dark Eye świat fantasy znany jako Aventuria już wielokrotnie gościł na ekranach monitorów. Do tej pory jednak ograniczało się to do produkcji RPG, takich jak cykle Realms of Arkania czy Drakensang. Teraz ma to ulec zmianie, ponieważ znane z The Whispered World studio Daedalic ujawniło, że pracuje nad przygodówką osadzoną w tym uniwersum.

Stworzony na potrzeby stołowej gry fabularnej The Dark Eye świat fantasy znany jako Aventuria już wielokrotnie gościł na ekranach monitorów. Do tej pory jednak ograniczało się to do produkcji RPG, takich jak cykle Realms of Arkania czy Drakensang. Teraz ma to ulec zmianie, ponieważ znane z The Whispered World studio Daedalic ujawniło, że pracuje nad przygodówką osadzoną w tym uniwersum.

Zapowiedziano przygodówkę osadzoną w świecie znanym z serii Drakensang i Realms of Arkania - ilustracja #1

Ludzie z Daedalic na Dreieichconie.

Na rozpoczętej wczoraj tegorocznej edycji konwentu Dreieichcon pojawiło się trzech przedstawicieli wspomnianego studia, którzy ujawnili pierwsze konkrety na temat tego projektu. Otrzymał on nazwę The Dark Eye - Satinavs Chains i tworzony jest wyłącznie na PC, a jego premierę zapowiedziano dopiero na 2012 rok. Cała grafika utrzymana będzie podobnie jak w przypadku The Whispered World w dwóch wymiarach i patrząc na poprzednie dokonania tego zespołu możemy oczekiwać pięknych ręcznie malowanych teł i ładnie animowanych postaci. Jednocześnie twórcy obiecują, że pomimo wyboru takiego stylu wizualnego ich gra będzie mieć poważną atmosferę i sprawi, że świat po drugiej stronie monitora wyda się graczom rzeczywisty. Każdy rozdział opowieści otrzyma własną kolorystykę, co powinno zapewnić sporą różnorodność doznań. Co ważne, gra wspierać ma wiele różnych rozdzielczości wyświetlania obrazu.

Wcielimy się w dziewiętnastoletniego Gerona, któremu towarzyszyć będzie dwóch towarzyszy - każdy z unikalnym zestawem umiejętności przydatnych w rozwiązywaniu konkretnych typów zagadek. Sama rozgrywka przypominać ma typowe przygodówki. Czeka nas zatem dokładne przeszukiwanie lokacji, zbieranie przedmiotów, a następnie ich wykorzystywanie do pokonywania kolejnych przeszkód. Całość ma być tak zaprojektowana, by gracz zawsze wiedział jakie ma zadanie do wykonania, a trudność wynikała jedynie ze znalezienia sposobu jego realizacji. W tym celu wprowadzony zostanie rozbudowany dziennik, w którym znajdziemy informacje zarówno o obecnych, jak i już osiągniętych celach.

Zapowiedziano przygodówkę osadzoną w świecie znanym z serii Drakensang i Realms of Arkania - ilustracja #2

The Whispered World

Naszego bohatera poznamy, gdy był jeszcze małym chłopcem i obserwował egzekucję wielkiego czarnoksiężnika. Ten, zanim spłonął na stosie wygłosił proroctwo, według którego Geron ma sprowadzić na świat niewyobrażalne zło. Przez następnych kilkanaście lat młodzieńca prześladował okropny pech i gdziekolwiek się udał, tam zdarzały się różnego rodzaju wypadki. Właściwą opowieść rozpocznie morderstwo pewnego znanego rycerza. Dodajmy do tego stada dziwnie zachowujących się kruków i już wiemy, że naszego bohatera czeka sporo pracy.

Gra fabularna Das Schwarze Auge (The Dark Eye) narodziła się w 1984 roku. Jej popularność spowodowała, że doczekała się sporej ilości komputerowych adaptacji. Wśród nich jest trylogia Realms of Arkania, seria Drakensang oraz kilka produkcji przeglądarkowych. Co ciekawe, właściciel marki nie udziela licencji na wyłączność, co powoduje, że na raz korzystać z niej może kilka firm. Obecnie w produkcji poza Satinavs Chains znajduje się również nastawione na akcję RPG zatytułowane Demonicon: The Dark Eye. Jakiś czas temu zapowiedziano również Drakensang Online, choć w tym przypadku twórcy zdecydowali się osadzić swoją produkcję w całkiem nowym świecie niezwiązanym w jakikolwiek sposób z Aventurią.

Daedalic Entertainment to niemieckie studio specjalizujące się w przygodówkach. Jego najbardziej znanymi produkcjami są gry The Whispered World oraz Edna & Harvey: The Breakout. Obecnie zespół pracuje również nad tytułami takimi jak A New Beginning oraz Deponia.