Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Drakensang: Phileasson's Secret (PC)

Drakensang: Phileasson's Secret PC

Pierwszy dodatek do klasycznego RPG osadzonego w realiach fantasy, autorstwa Radon Labs. Fabuła opowiada o postaci Asleifa Phileassona, z którym udajemy się w podróż po niebezpiecznym kontynencie Aventuria.

To jest dodatek do gry Drakensang: The River of Time.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Drakensang: Phileasson's Secret (PC)

producent: Radon Labs

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia2010

1marca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drakensang: Phileasson's Secret to pierwsze rozszerzenie do pecetowego cRPG Drakensang: The River of Time – prequela udanej gry fabularnej Drakensang: The Dark Eye. Produkcja studia Radon Labs wymaga do poprawnego działania podstawowej wersji The River of Time.

Dodatek skupia się na szerszym przedstawieniu postaci Asleifa Phileassona – jednego z najbardziej znanych bohaterów tego uniwersum. Poznajemy go biorąc udział w niebezpiecznej podróży po kontynencie Aventuria - kolorowym świecie Wysokich Elfów. Wędrujemy z nim i innymi poznanymi w podstawowej wersji gry bohaterami, odkrywając kolejne tajemnice i całą prawdę o tym mistycznym miejscu.

Podczas rozgrywki natkniemy się na wiele nowych stworzeń, postaci niezależnych oraz potężnych bossów. Rozszerzenie dodaje również kilka zadań pobocznych, nieco luźniej związanych z główną fabułą. Poznajemy między innymi oszustkę handlującą mapami, dzięki którym zwiedzamy kolejne jaskinie i ruiny. Nie zabrakło również ukrytych skarbów i strasznych duchów.

Warto odnotować, że produkcja stanowi fabularne rozwinięcie nie tylko pecetowych gier, ale również kampanii Saga Phileassona, znanej miłośnikom papierowego systemu RPG The Dark Eye.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Drakensang: Phileasson's Secret

Klasyfikacja PEGI Drakensang: Phileasson's Secret

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Drakensang: Phileasson's Secret

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800GT lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano przygodówkę osadzoną w świecie znanym z serii Drakensang i Realms of Arkania
Zapowiedziano przygodówkę osadzoną w świecie znanym z serii Drakensang i Realms of Arkania

wiadomość21 listopada 2010

Stworzony na potrzeby stołowej gry fabularnej The Dark Eye świat fantasy znany jako Aventuria już wielokrotnie gościł na ekranach monitorów. Do tej pory jednak ograniczało się to do produkcji RPG, takich jak cykle Realms of Arkania czy Drakensang. Teraz ma to ulec zmianie, ponieważ znane z The Whispered World studio Daedalic ujawniło, że pracuje nad przygodówką osadzoną w tym uniwersum.

Nadchodzi Drakensang Online
Nadchodzi Drakensang Online

wiadomość28 sierpnia 2010

W czerwcu informowaliśmy, że studio Radon Labs zostało wykupione przez specjalizującą się w grach przeglądarkowych firmę Bigpoint. Teraz wiemy już, jaki wpływ będzie to mieć na kolejną odsłonę cyklu Drakensang. Trzeba przyznać, że zmiany szykują się ogromne i bez wątpienia wywołają wśród fanów sporo kontrowersji.

Techland przedstawia Edycje Kolekcjonerską Drakensang: River of Time
Techland przedstawia Edycje Kolekcjonerską Drakensang: River of Time

wiadomość5 lipca 2010

Znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Drakensang: River of Time, czyli kontynuacji dobrze przyjętej niemieckiego produkcji z gatunku cRPG. Techland, polski dystrybutor tytułu, przekonuje, że będzie to jedno z największych wydawnictw tego typu w tym roku. Najwyraźniej nie są to puste obietnice, bo w skład specjalnego wydania wchodzi aż siedemnaście elementów.

Drakensang: River of Time - znamy cenę i datę premiery w Polsce
Drakensang: River of Time - znamy cenę i datę premiery w Polsce

wiadomość24 czerwca 2010

Firma Techland ogłosiła szczegóły polskliego wydania jednej z największych pecetowych produkcji RPG tego roku. Drakensang: River of Time wyląduje na rodzimych półkach sklepowych we wrześniu, prawie miesiąc przed premierą na zachodzie.

Twórcy serii Drakensang wykupieni
Twórcy serii Drakensang wykupieni

wiadomość2 czerwca 2010

Ekonomiści twierdzą, że kryzys to najlepszy sprawdzian dla przedsiębiorstw. Jeżeli to prawda, konkurencja z branży może tylko pozazdrościć kondycji firmie Bigpoint. Słynący głównie z sieciowych gier przeglądarkowych producent i wydawca przejął właśnie Radon Labs oraz otworzył kolejne studio w Berlinie. To dobra wiadomość dla fanów serii Drakensang, którzy niepokoili się o jej przyszłość.