Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 09:32

autor: Jiker

Drakensang: The River of Time dostępne na polskim rynku

Od wczoraj Polacy zagrywają się w najnowszą odsłonę pecetowego cyklu cRPG Drakensang, czyli The River of Time. Dzieło studia Radon Labs, od lutego dostępne na rynku niemieckim, zostało u nas wydane przez firmę Techland. Do jego premiery doszło na blisko miesiąc przed debiutem w pozostałych krajach świata.

Od wczoraj Polacy zagrywają się w najnowszą odsłonę pecetowego cyklu cRPG Drakensang, czyli The River of Time. Dzieło studia Radon Labs, od lutego dostępne na rynku niemieckim, zostało u nas wydane przez firmę Techland. Do jego premiery doszło na blisko miesiąc przed debiutem w pozostałych krajach świata.

Drakensang: The River of Time dostępne na polskim rynku - ilustracja #1

Produkcja jest dostępna w dwóch wersjach – standardowej (w cenie 119,90 złotych) oraz kolekcjonerskiej (kosztującej 169,90 złotych). W przypadku tej drugiej mamy do czynienia z naprawdę ciekawie prezentującym się zestawem, określanym przez wydawcę jako jedno z największych wydawnictw tego typu w bieżącym roku.

Nie są to wcale puste słowa, gdyż w skład edycji kolekcjonerskiej wchodzi aż siedemnaście elementów, w tym pierwsza część cyklu (Drakensang: The Dark Eye), płyta z materiałami dla fanów, ścieżka dźwiękowa oraz krasnoludzki smoczy dukat. Nie zabrakło w niej także podręcznika gracza w systemie RPG The Dark Eye (po angielsku), kości do gry z sakwą, kart postaci, mapy i pocztówek z Aventurii, drzewka umiejętności, kamienia oświecenia i koszulki „mistrza gry” Drakensang. Polecam Waszej uwadze jeden z ostatnich wpisów na blogu g40sta, w którym pokusił się on o zaprezentowanie zawartości pudełka z „kolekcjonerką”.

Drakensang: The River of Time dostępne na polskim rynku - ilustracja #2

Drakensang: The River of Time była do tej pory dostępna wyłącznie na rynku niemieckim, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy oraz prasy branżowej, uzyskując oceny wyższe niż jej poprzedniczka. Produkcja przypadła do gustu również redakcji serwisu gry-online.pl, otrzymując ocenę na poziomie 82%. Osobom zainteresowanym tytułem polecamy odwiedziny jego oficjalnej, polskiej strony internetowej, na łamach których znajdą szereg istotnych informacji na temat fabuły, mechaniki rozgrywki i innych elementów gry.

Warto przy tym odnotować, że ekipa Radon Labs, wykupiona niedawno przez niemiecki koncern BigPoint, skończyła niedawno prace nad niemiecką wersją pierwszego dodatku do The River of Time, a mianowicie Drakensang: Phileasson's Secret. Stanowi on fabularne rozwinięcie zarówno dwóch pierwszych odsłon komputerowego cyklu, jak i Sagi Phileassona, czyli serii przygód opracowanych z myślą o papierowej grze fabularnej The Dark Eye. W chwili obecnej nie znamy planów odnośnie wydania rozszerzenia w naszym kraju.

Producent zajmuje się również dewelopingiem Drakensang Online – przeglądarkowego cRPG, nastawionego na zabawę w trybie sieciowej kooperacji. Produkcja powstająca przy znacznym udziale firmy BigPoint, specjalizującej się w tego typu przedsięwzięciach, zostanie opublikowana w pierwszej połowie przyszłego roku.