Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 09:28

autor: Sarge

Opóźniono europejski start darmowego Lord of the Rings Online

Planowany na dzisiaj start bezpłatnej wersji gry Lord of the Rings Online nie do końca się udał. O ile Amerykanie mogą się już cieszyć darmową rozgrywką w tę popularną produkcję MMO, tak właśnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Europy będą musieli na to jeszcze poczekać.

Planowany na dzisiaj start bezpłatnej wersji gry Lord of the Rings Online nie do końca się udał. O ile Amerykanie mogą się już cieszyć darmową rozgrywką w tę popularną produkcję MMO, tak właśnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Europy będą musieli na to jeszcze poczekać.

Taką informację zdradził Michael Rowland, jeden z producentów w firmie Codemasters będącej wydawcą tej produkcji na Starym Kontynencie. Podobno zainteresowanie graczy wejściem w darmowy model biznesowy jest tak duże, że przygotowane obecnie serwery nie wytrzymałyby naporu dołączających do rozgrywki ludzi.

Twórcy zamierzają wykorzystać dodatkowy czas na prace przy infrastrukturze sieciowej, aby po przybyciu europejskich fanów wszystko nadal działało należycie. Niestety nie podano choćby przybliżonej daty, kiedy zmiany wejdą w życie i będziemy mogli korzystać z tego tytułu już bezpłatnie.

Opóźniono europejski start darmowego Lord of the Rings Online - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w momencie zakończenia wszelkich prac będziemy mogli bezpłatnie ściągnąć grę i dołączyć do milionów graczy biorących udział w rozgrywce. Zabawa ma być darmowa, ale już za pewne dodatkowe możliwości trzeba będzie zapłacić. Przede wszystkim chodzi tu o zakupy w specjalnym sklepie, w którym płacimy wymyśloną walutą o nazwie Turbine Points.

Dokonując transakcji automatycznie stajemy się właścicielem konta Premium, które daje nam między innymi większy limit złota, czy szybsze logowanie bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Jest jeszcze możliwość pozostania przy dotychczasowym modelu biznesowym i opłacania stałego abonamentu. Wtedy otrzymujemy status VIP i cieszymy się najbardziej ekskluzywnymi przywilejami (możemy m.in. stworzyć naraz pięć postaci i co miesiąc dostajemy określoną liczbę Turbine Points), a w kolejce logowania mamy pierwszeństwo przed wszystkimi.

Amerykańscy gracze cieszący się już darmowym dostępem do gry dostali specjalną aktualizację, która wprowadza następny obszar do zwiedzania i wspomniany sklepik z setkami nowych przedmiotów do zakupienia (więcej informacji pod tym adresem). Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli już zbyt długo czekać na aktywację darmowego modelu dla naszego kontynentu – póki co w dalszym ciągu tylko posiadacze abonamentu mają prawo do wzięcia udziału w rozgrywce.