Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Lord of the Rings Online: Mines of Moria (PC)
OkładkaThe Lord of the Rings Online: Mines of Moria (PC)

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria PC

Pierwszy dodatek do The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Turbine Entertainment.

To jest dodatek do gry The Lord of the Rings Online.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | książki | Władca Pierścieni | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria Premiera PC

18listopada2008

pudełko PL

28listopada2008

producent: Turbine Entertainment wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Lineage II

EverQuest II

Final Fantasy XI

Lord Of The Rings Online: Mines of Moria jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, udanej gry MMORPG, opartej na twórczości prekursora i mistrza gatunku literackiego fantasy – J.R.R. Tolkiena. Stworzony przez firmę Turbine dodatek otwiera przed graczami wrota do olbrzymich, wijących się w nieskończoność podziemnych kompleksów legendarnej Morii, obfitującej w tajemnicze lokacje, potężne stwory i nieprzebrane kosztowności.

Zważając na nietuzinkową sławę i specyficzną lokalizację skonstruowanych wieki temu przez krasnoludów podziemi, nie każdy śmiałek może bez trudu się do nich dostać. W Khazad-dum dosłownie roi się od śmiertelnie niebezpiecznych miejsc (żeby wspomnieć jedynie Czarną Otchłań czy Nienazwaną Głębię), w istotnej części opanowanych przez dzikie, podległe Sauronowi monstra oraz tajemnicze, zupełnie nieznane dotąd istoty. Większość korytarzy do dziś czeka na swych odkrywców, mężnych i dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy, zachęceni sławą lub bogactwem, odważą się stawić czoła nawet największym zagrożeniom i ośmielą się wyruszyć w kierunku nawet najmroczniejszych, najbardziej przerażających lochów. Tylko najpotężniejsi bohaterowie będą w stanie stawić czoła czyhającym w Morii zagrożeniom, zaś najgłębsze czeluści i najstarsze tunele najeżone są takimi wyzwaniami, że autorzy zdecydowali się podnieść maksymalny osiągalny dla kierowanych przez graczy bohaterów poziom doświadczenia do 60 – w przeciwnym razie nawet najlepiej zorganizowane drużyny miałyby poważne problemy z przeżyciem.

Zważywszy na specyfikę podziemnych przygód gracze powinni rozważyć możliwości dwóch interesujących, wprowadzonych w Mines of Moria klas postaci – Rune-Keepera i Wardena. Ich umiejętności oraz potencjał mogą okazać się szczególnie przydatne podczas odbywania podziemnych wędrówek i toczenia wymagających pojedynków z doskonale przystosowanymi do walk w mroku potworami. Jeśli i to nie jest w stanie pomóc naszym podopiecznym, warto poświęcić nieco czasu na odpowiednie przemyślenie ścieżki rozwoju naszej postaci i przygotowanie bojowego ekwipunku. Wydatnie może nam w tym pomóc szereg dodanych w Mines of Moria innowacji – wśród nich nowe umiejętności, techniki bojowe oraz zadania klasowe. Zupełną nowością jest także nowatorski system tworzenia i rozwijania legendarnych przedmiotów, które zdobywają poziomy zaawansowania wraz ze swymi właścicielami, a nawet mogą przejmować część ich potencjału. W efekcie otrzymujemy możliwość kreowania niesłychanie potężnych artefaktów, dorównujących mocą Żądłu czy Glamdringowi. Najbardziej doświadczone postacie z pewnością spróbują swoich sił w epickich bitwach i drużynowych rajdach, toczonych w samym sercu najbardziej rozległego i niebezpiecznego kompleksu podziemi w całym Śródziemiu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 7800GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista