Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 09:16

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Rise of Isengard - dobra sprzedaż nowego dodatku do The Lord of the Rings Online

Najnowszy dodatek do gry MMO The Lord of the Rings Online zatytułowany Rise of Isengard cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Wczoraj odbyła sie jego premiera.

Wczoraj miała miejsce premiera najnowszego rozszerzenia do gry The Lord of the Rings Online zatytułowanego Rise of Isengard. Jak donosi serwis Gamespot, zdaniem firmy Turbine będzie to najlepiej sprzedający się dodatek w historii tej produkcji. Do tej pory ukazały się dwa: Mines of Moria oraz Siege of Mirkwood.

Nie przeszkodzi w tym nawet fakt, że rozszerzenie można nabyć jedynie w dystrybucji elektronicznej. Choć nie znamy dokładnych danych finansowych, to wiemy, że od czasu ogłoszenia planów dotyczących tego tytułu w trakcie tegorocznych targów E3 bardzo wiele osób złożyło zamówienia przedpremierowe.

Rise of Isengard - dobra sprzedaż nowego dodatku do The Lord of the Rings Online - ilustracja #1

Rise of Isengard oferuje wiele atrakcji dla potencjalnych nabywców. Jego fabuła skupia się wokół Sarumana. Gracze mogą odwiedzić trzy nowe obszary Śródziemia. Pierwszy z nich to Dunland, zamieszkały przez Dunlendingów, którzy wsparli zdradzieckiego czarodzieja w trakcie bitwy o Helmowy Jar. Druga z krain to Gap of Rohan stanowiąca połączenie między Eriadorem, a równiną Rohanu. Szczególnie interesująco prezentuje się ostatnia lokacja, tytułowy Isengard, obejmujący między innymi przejętą przez Sarumana wieżę Orthanc, skąd dowodzi swoją armią.

Rozszerzenie zwiększa limit poziomu doświadczenia do 75. Miłośnicy zabawy w większym gronie z pewnością chętnie wezmą udział w nowej instancji przeznaczonej dla 24 graczy. Głównym przeciwnikiem w tej misji jest jeden z najpotężniejszych potworów żyjących w Śródziemiu, a mianowicie Draigoch.

Rise of Isengard - dobra sprzedaż nowego dodatku do The Lord of the Rings Online - ilustracja #2

Pełną listę zmian wprowadzonych w dodatku znajdziecie tutaj. Rozszerzenie Rise of Isengard można nabyć w trzech wersjach, kosztujących odpowiednio niecałe 30, 40 lub 50 dolarów. Najdroższa z nich, tzw. legendarna edycja, zawiera dodatkowo między innymi wierzchowca oraz zestaw zbroi Rohirrimów oraz odblokowuje dostęp do szeregu zestawów misji. Osoby, które uzbierały odpowiednią ilość tzw. punktów Turbine mogą je wykorzystać, żeby stać się posiadaczami tego dodatku.