Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 września 2011, 08:45

autor: Kono

Filmowa adaptacja gry Dead Island w drodze

Przedstawiciele firmy Lionsgate wykupili prawa do ekranizacji gry Dead Island. Inspiracją dla twórców adaptacji ma być w głównej mierze słynny trailer produkcji studia Techland.

Przedstawiciele koncernu Lionsgate ogłosili, że wykupili prawa do filmowej adaptacji gry Dead Island autorstwa polskiego studia Techland.

Podczas tworzenia obrazu, autorzy w głównej mierze będą inspirować się słynnym zwiastunem Dead Island, który osiągnął ogromny sukces. Przypomnijmy, że trailer stał się hitem Internetu (po dwóch dniach miał kilka milionów wyświetleń) i wygrał wiele prestiżowych nagród, w tym Złotego Lwa w Cannes.

W związku z powyższym, adaptacja ma wprowadzić świeżość do gatunku filmów o zombie. Obraz opowiadać będzie o ludzkich emocjach i więziach rodzinnych, a historia nie zostanie przedstawiona w porządku chronologicznym (podobnie jak w zwiastunie).

Aktualnie wiemy, że nad filmem pracuje Sean Daniel, który będzie szefować producentom. Sean znany jest z prac nad takimi obrazami jak: Mumia, Tombstone oraz Dazed and Confused. Wspomagać go będą m.in.: Stefan Sonnenfeld, Jason Brown oraz Missy Papageorge. Całość projektu nadzoruje Alli Shearmur. Warto zaznaczyć, że nazwisko Seana Daniela pojawiło się kilka miesięcy temu, gdy jeszcze spekulowano o możliwości ekranizacji Dead Island.

Przypominamy, że gra Dead Island autorstwa polskiego studia Techland odniosła międzynarodowy sukces. Kilka dni temu informowaliśmy, że w sklepach na całym świecie znalazły się dwa miliony egzemplarzy produkcji wydanej przez firmę Deep Silver.