Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 czerwca 2011, 14:00

autor: Soviet

Złoty Lew dla zwiastuna Dead Island

Okazuje się, że świetny trailer Dead Island, który podbił Internet kilka miesięcy temu przypadł do gustu także jurorom festiwalu w Cannes. Został on nagrodzony Złotym Lwem w kategorii "film internetowy".

Okazuje się, że świetny trailer Dead Island, który podbił Internet kilka miesięcy temu przypadł do gustu także jurorom festiwalu w Cannes. Został on nagrodzony Złotym Lwem w kategorii "Film Internetowy".

Trailer wyprodukowany przez angielskie studio Axis był jednym z 41 pretendentów do nagrody, przyznawanej w ramach "Festiwalu Kreatywności". Ta część imprezy to miejsce dla twórców reklam, filmów interaktywnych czy obrazów na urządzenia mobilne.

Producent wykonawczy studia Axis, Richard Scott, nie krył radości po odebraniu nagrody: "jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że trailer Dead Island zdobył nagrodę na konkursie tak prestiżowym jak festiwal w Cannes. Udowadnia to, że ciężka praca reżysera Stuarta Aitkena i całego zespołu Axis naprawdę się opłaciła. Duża w tym także zasługa Deep Silver - bez ich odważnej strategii i wiary w to co możemy osiągnąć, ten trailer mógłby wyglądać całkiem inaczej".

Premiera najnowszej gry studia Techland planowana jest na wrzesień tego roku, w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz pecety.