Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2011, 14:10

autor: Sarge

DiRT 3 z dwoma nowymi dodatkami DLC. Ponad milion kopii w sklepach

Wczoraj w sieci zadebiutowały dwa nowe dodatki DLC do DiRT 3 – najnowszej odsłony popularnego cyklu wyścigów samochodowych. Z tej okazji ujawniono, że do sklepów na całym świecie trafił już ponad milion egzemplarzy gry.

Wczoraj w sieci zadebiutowały dwa nowe dodatki DLC do DiRT 3 – najnowszej odsłony popularnego cyklu wyścigów samochodowych. Z tej okazji ujawniono, że do sklepów na całym świecie trafił już ponad milion egzemplarzy gry.

DiRT 3 z dwoma nowymi dodatkami DLC. Ponad milion kopii w sklepach - ilustracja #1

Rozszerzenia Monte Carlo Track Pack oraz Mini Gymkhana Special Pack mogą już ściągać użytkownicy Xbox Live, Games for Windows Marketplace oraz amerykańskiego PlayStation Network. Aktualizacja europejskiego sklepiku Sony odbędzie się dzisiaj po południu i wtedy też zaległości nadrobią posiadacze PlayStation 3 w Polsce.

Monte Carlo Track Pack wprowadza do pełnej wersji dodatkowe osiem rajdowych tras w Monte Carlo. Charakteryzują się one licznymi wzniesieniami i wyścigami pośród zaśnieżonych gór. Jeździć po tych odcinkach możemy zarówno w trybie multiplayer, jak i samotnie lub z kolegą na podzielonym ekranie. Pakiet kosztuje 800 punktów Microsoftu lub ok. 36 złotych.

Za sprawą Mini Gymkhana Special Pack wzbogacicie się o samochód Mini Cooper S w wersji Gymkhana. Został on odpowiednio ulepszony i dostosowany do zawodów z serii Gymkhana. Ponieważ mamy tu do czynienia z mniej okazałą zawartością, także cena jest dużo niższa i wynosi 160 punktów Microsoftu lub ok. 7 złotych.

DiRT 3 z dwoma nowymi dodatkami DLC. Ponad milion kopii w sklepach - ilustracja #2

Firma Codemasters przy okazji pochwaliła się, że do sklepów na całym świecie rozesłano do tej pory ponad milion egzemplarzy DiRT 3. Nie oznacza to, że tyle samo pudełek z grą zostało sprzedanych, ale liczba ta jest zapewne bardzo zbliżona do podanego wyniku. Na osiągnięcie tego rezultatu potrzebowano miesiąca, gdyż DiRT 3 zadebiutował na rynku 24 maja w wersji na pecety, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, DS-a oraz PSP.

Z innych ciekawostek warto dodać, że społeczność graczy od premiery wrzuciła ponad 150 tysięcy filmików na Youtube korzystając ze specjalnej opcji w grze. Łącznie przejechano ponad 240 milionów kilometrów – według twórców ukończenie takiego dystansu zajęłoby przeciętnemu kierowcy ok. 292 lata.