Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 09:29

Shank 2 zostanie wydany na początku 2012 roku

Powstaje druga część „chodzonej bijatyki” Shank, za którą odpowiada studio Klei Entertainment. Producent zapewnia, że w kontynuacji dostaniemy kolejne przygody tytułowego bohatera i znacznie lepszy system walki. Gra Shank 2 zostanie wydana przez firmę Electronic Arts na początku przyszłego roku. Zagrają w nią posiadacze komputerów i konsol (Xbox 360, PlayStation 3).

Firma Electronic Arts wyda dwuwymiarową „chodzoną bijatykę” Shank 2, tworzoną przez niezależne studio Klei Entertainment. W drugiej odsłonie serii powrócimy do tytułowego bohatera, który będzie musiał uratować swoich bliskich. Kontynuacja trafi na pecety i konsole na początku 2012 roku, a kupimy ją w dystrybucji cyfrowej (Steam, PlayStation Network i Xbox LIVE).

Druga część Shanka jest w produkcji od roku i podobno będzie nieporównywalnie lepsza od pierwowzoru. Twórcy przekonują na blogu poświęconym grze, że przeprojektowali większość jej elementów, dzięki czemu gracze otrzymają znacznie większą kontrolę nad bohaterem. Specjalnym dodatkiem będzie kooperacyjny tryb survival z opcją gry przez Internet.

Studio Klei Entertainment opublikowało pierwszy zwiastun tytułu i kilka obrazków.

Pierwszy Shank był całkiem udanym połączeniem bijatyki z platformówką oraz stylistyką rodem z filmów Roberta Rodrigueza. Produkcja zebrała głównie pozytywne oceny i jak widać spodobała się graczom na tyle, że zobaczymy ją ponownie. Po więcej informacji na jej temat odsyłamy na oficjalny blog, konto Twitter oraz stronę na Facebooku.

  1. Oficjalny blog Shank 2
  2. Gramy w Shank (materiał z pierwszej części)