Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Shank 2 (PC)

Shank 2

Shank 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku krwawej platformówki 2D autorstwa kanadyjskiej firmy Klei Entertainment. Tytułowy bohater, były mafijny zabójca, próbuje odkupić swoje winy i ochronić swoich bliskich przed grożącym im niebezpieczeństwem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja

Shank 2 jest sequelem jednej z najlepszych gier niezależnych, jakie ukazały się w 2010 roku. Deweloperzy ze studia Klei Entertainment wsparci przez koncern Electronic Arts (w ramach programu EA Partners) zdecydowali się rozwinąć pomysły z pierwowzoru, wzbogacając je o nowe elementy, w tym kooperacyjny tryb rozgrywki.

Głównym bohaterem Shank 2 ponownie jest były mafijny cyngiel, który próbuje odkupić swoje winy. Kiedy niebezpieczeństwo zagraża jego bliskim, płatny zabójca nie ma oporów, by chwycić za broń i siejąc spustoszenie wśród przeciwników ruszyć na ratunek.

Twórcy pozostali wierni koncepcji platformówki z widokiem 2D, obfitującej w widowiskowe, bardzo krwawe walki. Tytułowy Shank biegle włada rozmaitymi rodzajami broni, jaką znajduje na swoje drodze. Twórcy gry zadbali też, by akrobatyczne umiejętności głównego bohatera, w tym chociażby spektakularne skoki czy bieganie po ścianach prezentowały się jeszcze bardziej widowiskowo.

Poza opcją rozgrywki solowej w Shank 2 zaimplementowany został tryb dwuosobowej kooperacji, w której gracze muszą ze sobą współpracować, by przetrwać starcie z hordami przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 363 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,2 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shank 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Shank 2

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2.4 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza); 1.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live Arcade

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Obrazkowa przemoc – recenzja gry Shank 2

Recenzja 22 lutego 2012, 13:52

Grę niestety wykastrowano z klasycznej kooperacji, przygotowując coś podobnego do modnej Hordy, a mianowicie tryb Survival. Polega on na odpieraniu fal atakujących przeciwników w lokacji będącej jednym ekranem, co mnie osobiście niezmiennie kojarzyło się z Mario Bros. i Donkey Kongiem. Plusem takiego rozwiązania jest to, że kamera pokazuje dokładnie to, co powinna, i nie wariuje, kiedy jeden z graczy próbuje uciec poza krawędź ekranu.

PC
X360
PS3