Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2012, 08:30

autor: Hed

Shank 2 wkroczy do akcji 7 i 8 lutego – premiera gry na PC, PS3 i X360

Firma Electronic Arts i studio Klei Entertainment podały datę premiery gry Shank 2, czyli dwuwymiarowej platformówki z rozbudowanym systemem walki. Produkcja zostanie wydana na początku lutego w wersji na konsole i pecety.

Znamy datę premiery gry Shank 2, w której połączono dwuwymiarową platformówkę w klimatach Roberta Rodrigueza z brutalnym slasherem w stylu God of War. Produkcja tworzona przez studio Klei Entertainment oraz firmę Electronic Arts zostanie wydana 7 lutego na pecetach i dzień później na Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Z tej okazji twórcy opublikowali nowy zwiastun.

W Shank 2 poznamy dalsze losy tytułowego bohatera, byłego zabójcy, który staje do walki z przeciwnikami. Klei Entertainment przekonuje, że w grze znajdziemy dopracowane sterowanie oraz mnóstwo nowych broni i zaawansowanych kombinacji ciosów. Na podstawowym wyposażeniu Shanka znajdą się ponownie pistolety, piły łańcuchowe, czy granaty.

„Dwójka” wprowadzi tryb Survival, w którym dwuosobowa grupa graczy będzie odpierała ataki hord przeciwników. Rozgrywkę będzie można prowadzić lokalnie lub przez Internet. Jak widać na załączonym zwiastunie, tytuł w dalszym ciągu jest krwisty, szybki i bardzo ładny od strony wizualnej. Zapowiada się kolejna przyjemna przygoda dla fanów chodzonych mordobić.

Shank 2 będzie kosztował 800 punktów Microsoftu na Xboksie 360 lub 9,99 euro (ok. 43 zł) na PlayStation oraz pecetach. Warto przypomnieć, że pierwsza część serii została wydana w sierpniu 2010 roku na Xboksie 360 oraz PlayStation. Edycja pecetowa pojawiła się parę tygodni później. Tytuł zebrał zróżnicowane oceny, ale mówiąc ogólnie, raczej się podobał.

  1. Oficjalna strona Shank 2