Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 12:33

autor: Kono

Premiera gry Shank 2 na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3

Firma Klei Entertainment poinformowała, że gra Shank 2 zadebiutowała dziś w serwisach Xbox Live i PlayStation Network. Pecetowa wersja brutalnej zręcznościówki miała swoją premierę wczoraj.

Premiera gry Shank 2 na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3 - ilustracja #1
W SKRÓCIE:
  • Kontynuacja ciepło przyjętej gry Shank
  • Przedstawiciel nieco zapomnianego gatunku „chodzonych bijatyk”
  • Tylko dla graczy dorosłych

Fani dwuwymiarowych platformówek mogą już zacierać ręce. Wczoraj na PC, a dzisiaj na Xbox Live i PlayStation Network, zadebiutowała gra Shank 2. Tytuł można kupić za 9,99 euro (około 42 złote) lub 800 punktów Microsoftu.

Shank 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku krwawej zręcznościówki 2D autorstwa kanadyjskiej firmy Klei Entertainment. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Shank – były członek mafii, który postanawia odkupić swoje winy po ataku na jego wioskę. Gra oferuje bardzo szczegółową dwuwymiarową grafikę oraz zaawansowany system walki. Shank dostał do dyspozycji nowy arsenał (bronie palne, noże, kije baseballowe i piły mechaniczne) ułatwiający bohaterowi jego krwawą krucjatę. Nowością wprowadzoną w drugiej części Shanka jest tryb dwuosobowej kooperacji, w której gracze muszą ze sobą współpracować, by przetrwać starcie z hordami przeciwników.

Gra autorstwa Klei Entertainment zbiera bardzo pozytywne opinie. Średnia z ocen wystawionych dotychczas wersji na Xboksa 360 oscyluje wokół 85% (dane zebrane przez serwis MetaCritic). Najwyższą notę przyznali redaktorzy serwisu 1UP, którzy nagrodzili Shanka 2 oceną 91/100. Z kolei Official Xbox Magazine dał grze 80/100 punktów, co jest aktualnie najsłabszym rezultatem.

Osobom zastanawiającym się nad zakupem tego tytułu polecamy sprawdzenie filmów z gry znajdujących się w serwisie GOL Video. Jeśli natomiast chcielibyście przetestować Shanka 2 w akcji, to w systemie dystrybucji elektronicznej Steam można pobrać jego wersję demonstracyjną.