Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 12:59

autor: Sarge

Mass Effect Infiltrator nową grą na urządzenia przenośne iOS

Posiadacze platform mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS wkrótce otrzymają grę Mass Effect Infiltrator. Produkcja ma współpracować z trzecią częścią cyklu, która już w momencie premiery może dostać pierwszy dodatek DLC.

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę Mass Effect Infiltrator dedykowaną przenośnym urządzeniom korzystającym z systemu operacyjnego iOS. W sieci pojawiły się też plotki na temat dodatku DLC do Mass Effect 3.

Mass Effect Infiltrator nową grą na urządzenia przenośne iOS - ilustracja #1
Źródło: IGN.com

Mass Effect Infiltrator

Mass Effect Infiltrator to trzecioosobowa strzelanina oferująca trójwymiarową grafikę i współpracująca z nadchodzacą trzecią odsłoną popularnego cyklu. W Mass Effect Infiltrator gracze będą musieli uwalniać więźniów z wrogiej bazy Cerberus, a przy okazji zdobywać nagrody za zbieranie dowodów na przestępstwa popełniane przez tę korporację.

Nie można w tym przypadku mówić o pełnoprawnej produkcji. To raczej grywalna aplikacja współpracująca z grą Mass Effect 3. Poprzez uwalnianie kolejnych więźniów i odnajdywanie dowodów będziemy bowiem zwiększać swój wskaźnik Galactic Readiness. Bezpośrednio wpłynie on na zakończenie trzeciej odsłony serii.

Mass Effect Infiltrator nową grą na urządzenia przenośne iOS - ilustracja #2
Źródło: IGN.com

iPod Touch, iPhone oraz iPad to platformy, na których „wkrótce” ukaże się Mass Effect Infiltrator. Posiadanie i ukończenie gry nie będzie obowiązkowe do pełnego poznania uniwersum, ale nieco ułatwi rozgrywkę w Mass Effect 3, przyczyniając się m.in. do odblokowania ekskluzywnego uzbrojenia.

Wydawanie aplikacji dla platform mobilnych w stylu Mass Effect Infiltrator to ostatnio coraz częściej spotykana praktyka. W największym stopniu korzystają z niej produkcje MMO (ostatnio Rift), a taka integracja ma na celu jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę z podstawową wersją gry. W tym przypadku mowa o zwiększeniu szans na ujrzenie najlepszego zakończenia w Mass Effect 3.

Dodatek DLC do gry Mass Effect 3

Tymczasem jeden z czytelników serwisu Joystiq ujawnił zdjęcie paragonu potwierdzającego jego zakup dodatku DLC From Dust do gry Mass Effect 3. Rozszerzenie miało kosztować 10 dolarów w sklepie GameStop, ale w tej chwili nie można go tam znaleźć. Nie wiadomo, na ile wiarygodna jest ta informacja, ale w sieci pojawiły się spekulacje, że jest to pierwszy dodatek DLC szykowany na premierę produkcji studia BioWare.

Mass Effect Infiltrator nową grą na urządzenia przenośne iOS - ilustracja #3
Źródło: IGN.com

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca 2012 roku w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).