Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2012, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Mark of the Ninja nową grą twórców serii Shank

Twórcy serii Shank uruchomili stronę internetową, na której zapowiedzieli swoją nową grę. Mark of the Ninja będzie dwuwymiarową platformówką z elementami skradanki, szykowaną wyłącznie z myślą o usłudze Xbox Live.

Studio Klei Entertainment (twórcy m.in. dwóch odsłon zręcznościówki Shank) zapowiedziało nową grę. Mark of the Ninja to dwuwymiarowa produkcja z elementami skradanki, która ukaże się latem bieżącego roku w usłudze Xbox Live.

Na temat Mark of the Ninja nie wiemy zbyt wiele. Najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z platformówką, w której wcielimy się w wojownika ninja. Jak przystało na tego typu bohatera, przez kolejne poziomy będziemy przedzierać się niespostrzeżenie wśród kolejnych patroli przeciwników. Pomoże w tym m.in. linka z hakiem, czy noże do rzucania.

Tytuł został zapowiedziany w dość nietypowy sposób. Teaser Mark of the Ninja możemy zobaczyć dopiero po ukończeniu krótkiej gry tekstowej dostępnej na oficjalnej stronie internetowej. Nie musicie jednak tego robić, ponieważ film zamieściliśmy powyżej.

Najbardziej rozpoznawalnymi produkcjami studia Klei Entertainment są obie odsłony serii Shank. Są to dwuwymiarowe, chodzone bijatyki z charakterystyczną oprawą graficzną, niejednokrotnie oferujące krwawe widoki. W tym miesiącu ukazała się druga część cyklu, która otrzymała bardzo dobrą ocenę w naszej recenzji.

Mark of the Ninja ukaże się latem bieżącego roku wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. W tej chwili gra jest zapowiadana tylko dla użytkowników Xbox Live. Jest to o tyle zaskakujące, że poprzednie dzieła dewelopera trafiały również na PlayStation Network oraz Steam. Cena tego tytułu pozostaje nieznana.