Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2011, 13:46

autor: Jiker

Wieści ze świata (Lord of the Rings Online, Dungeons & Dragons Online, Mytheon) 23/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ograniczaniu dostępu do MMO w Wietnamie, otwartych beta testach Mytheon, głosowaniu na najlepsze gry PlayStation Network i pięcioleciu Dungeons & Dragons Online. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ograniczaniu dostępu do MMO w Wietnamie, otwartych beta testach Mytheon, głosowaniu na najlepsze gry PlayStation Network i pięcioleciu Dungeons & Dragons Online. Zapraszamy do lektury.

Edna & Harvey: The Breakout

Niemieckie studio Daedalic Entertainment pracuje nad kontynuacją gry przygodowej Edna & Harvey: The Breakout, wydanej na tamtejszym rynku w 2008 roku (przy czym anglojęzyczna wersja jest dostępna dopiero od kilkunastu dni). Harveys Neue Augen, czyli Harvey’s New Eyes, zostanie wydane jeszcze w tym roku i najprawdopodobniej opowiadać będzie historię królika Harveya, maskotki należącej do głównej bohaterki oryginału, Edny. Na łamach oficjalnej strony internetowej gry znajdziecie pierwszy teaser produkcji.

Wietnam

Wietnamski rząd stara się o ograniczenie czasu, jaki gracze spędzają w wirtualnych światach gier sieciowych. W tym celu wystosował do wszystkich operatorów Internetu rozporządzenie o blokowaniu dostępu do produkcji tego typu w godzinach od 22:00 do 8:00. W ten sposób wietnamscy politycy chcą podjąć walkę z negatywnymi aspektami grania w różnego rodzaju gry sieciowe.

Lord of the Rings Online

Osoby, które zdecydują się założyć konto w grze MMO Lord of the Rings Online, otrzymają od firmy Codemasters prezent w postaci 250 punktów Turbine do wydania w wirtualnym sklepie LOTRO Store. Przypominamy, że gra od listopada ubiegłego roku działa w systemie free-2-play. Za sprawą wspomnianego sklepu uczestnicy zabawy mogą zaopatrywać się w różnego rodzaju dodatki, w tym pełnowartościowe rozszerzenia. W każdej chwili mogą oni jednak wrócić do abonamentu, otrzymując nie tylko dostęp do większości asortymentu, ale również 500 darmowych punktów Turbine co miesiąc.

Mytheon

Firma UTV True Games ujawniła, że zamknięta beta gry Mytheon zakończyła się sukcesem. W związku z tym, producent, studio Petroglyph, zdecydował się na uruchomienie otwartej fazy testów tej niecodziennej sieciowej strategii z elementami gry akcji i cRPG. Pełna wersja darmowego Mytheon powinna zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Wieści ze świata (Lord of the Rings Online, Dungeons & Dragons Online, Mytheon) 23/02/11 - ilustracja #1

PlayStation Network

Użytkownicy amerykańskiego PlayStation Network mogą już brać udział w głosowaniu na najlepsze gry PSN w konkursie PSN Gamers’ Choice Awards. Potrwa ono do 1 marca, a zwycięzców poznamy 7 dnia przyszłego miesiąca. Głosowanie odbywa się drogą internetową, za pośrednictwem PSN.

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters

Firma EA Sports udostępni 8 (Xbox Live, amerykańskie PlayStation Network) i 9 marca (europejskie PSN) demo gry Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters. W jego ramach wbijemy piłeczkę do pięciu dołków TPC San Antonio Oaks, a także uzyskamy możliwość odblokowania specjalnych dodatków w pełnej wersji gry (w tym doświadczenia w multiplayerze). Ta ostatnia zadebiutuje na przełomie marca i kwietnia tego roku, także w wersji na Wii.

Road Rush/Strike

Na łamach serwisu Kotaku opublikowane zostały materiały koncepcyjne z nigdy nie wydanego wznowienia brutalnych wyścigów motocyklowych Road Rash oraz skasowanej strzelaniny Strike (mających trafić oryginalnie jeszcze na poprzednią generację konsol). Nad produkcjami miało pracować studio EA Warrington, zamknięte przez wydawcę w 2006 roku.

Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited

Gra MMO Dungeons & Dragon Online obchodzi piątą rocznicę powstania. Z tej okazji producenci z Turbine Entertainment uruchomili specjalny event, w trakcie którego gracze szukają kawałków pirackiej mapy. Po skompletowaniu całości wyruszycie do lokacji o nazwie Crystal Cove, by chronić znajdujących się tam górników przez atakiem piratów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry (od zeszłego roku darmowej).

IO Interactive

Jak podaje redakcja serwisu GamerZines, studio IO Interactive poszukuje pracowników, którzy mogliby wesprzeć producenta w pracach nad jednym z najbardziej ekscytujących projektów w ponad 10-letniej historii firmy. Niewykluczone, że chodzi tu o piątą odsłonę serii Hitman, choć IO Interactive ma w dorobku także strzelaninę Freedom Fighters, Kane & Lynch i platformówkę Mini Ninjas.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Deluxe Ski Jump 4

Risen 2: Dark Waters

Assassin's Creed: Brotherhood

WWE All Stars

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Plants vs Zombies

Mytheon

Aladin Magic Racer

Carnival Games: In Action

The Next Big Thing

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Marvel vs Capcom 3 Gramy!

Bulletstorm - sieczka po wuju Gramy!

Dragon Age II - zobacz demo w akcji Gramy!

Duke Nukem Forever - kulisy produkcji (PL)

Bulletstorm

Killzone 3

Cities in Motion

Stronghold Kingdoms

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

EverQuest II: Destiny of Velious

gry