Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka The Next Big Thing (PC)

The Next Big Thing

Hollywood Monsters

Wyprodukowana przez studio Pendulo klasyczna przygodówka typu point'n'click, będąca swobodną kontynuacją wydanej w 1997 roku gry Hollywood Monsters. Akcja gry osadzona została w świecie przypominającym Hollywood z lat 40.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | humorystyczne

Okładka The Next Big Thing (PC)

data premiery gry:

22lut2011

PC

6gru2012

iOS

The Next Big Thing to gra przygodowa utrzymana w starym stylu, przywodzącym na myśl największe hity zrealizowane w formule point’n’click. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialne jest Pendulo Studios, które zasłynęło z trzech odsłon niezmiernie popularnego cyklu Runaway.

Najnowszy tytuł stanowi swobodną kontynuację pomysłów wykorzystanych wcześniej przez Pendulo w grze Hollywood Monsters – hiszpańskojęzycznej przygodówce, wydanej pierwotnie w 1997 roku. Akcja toczy się w światku Hollywood lat czterdziestych, przyprawionym elementami fantastycznymi. W realiach The Next Big Thing rolę celebrytów, producentów i gwiazd filmowych pełnią bowiem potwory.

W grze wcielamy się w dwójkę charyzmatycznych bohaterów – dziennikarza Dana Murraya oraz jego koleżankę po fachu Liz Allaire – zaangażowanych w oryginalną i pełną niezwykłych zwrotów akcji historię. Obie postacie bardzo różnią się charakterami i w związku z tym – szczerze się nie cierpią. Blondynka Liz jest inteligentna, ambitna, profesjonalna i energiczna, ale równocześnie lekko stuknięta i obsesyjnie prawdomówna, co często wciąga ją w nie lada tarapaty. Dan jest najbardziej bezczelnym, przebiegłym, kłamliwym i nieznośnie uwodzicielskim reporterem sportowym w całej Kalifornii.

Cała historia zaczyna się w chwili, gdy dwójka głównych bohaterów otrzymuje zlecenie przeprowadzenia reportażu z jednego z dużych hollywoodzkich przyjęć. Przypadkowo stają się świadkami włamania do biura filmowego giganta Williama Fitzrandolpha. Liz bez wahania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, rozpoczynając śledztwo. Niestety jej partner, podobnie jak cała zgraja najróżniejszych, mniej lub bardziej ludzkich rezydentów luksusowej posiadłości, nie jest już tak skory do współpracy, szczególnie że za całą sprawą najwyraźniej kryje się grubsza intryga.

W grze nie brak humoru, zagadek i łamigłówek, a także odwołań do kultury masowej, w tym znanych filmów i seriali telewizyjnych. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji studia Pendulo, w trakcie zabawy spotykamy masę dziwacznych postaci. Jedną z nich jest prof. Mucha, który po wypadku podczas testów swego wynalazku przekształcił się w pół człowieka, pół muchę.

The Next Big Thing to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i oczywiście rozwiązywaniu zagadek. Zaczynamy od wyboru jednego z trzech poziomów trudności. Pierwszy z nich posiada wbudowane podpowiedzi oraz możliwość podświetlania elementów lokacji, w których możemy coś zrobić. Średni poziom ma wyłączone wskazówki, a na najwyższym brakuje jakiegokolwiek z tych ułatwień.

Opowieść została zaserwowana w charakterystycznym dla Pendulo Studios stylu graficznym, utrzymanym w humorystycznej, kreskówkowej konwencji z silnie nasyconymi kolorami. W grze wykorzystano te same rozwiązania techniczne co w Runaway: A Twist of Fate, choć postacie i tła po raz pierwszy opracowane zostały w jakości Full HD. Warto również dodać, że twórcy poszli z duchem czasu i zaoferowali wsparcie dla wielu różnorodnych rozdzielczości. Posiadacze nowoczesnych monitorów nie muszą się więc obawiać, że widok będą psuły im czarne pasy po bokach ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Next Big Thing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe The Next Big Thing

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Next Big Thing - recenzja gry
The Next Big Thing - recenzja gry

Recenzja 18 kwietnia 2011, 13:20

The Next Big Thing to stuprocentowa klasyczna przygodówka. Zabawa polega więc głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i oczywiście rozwiązywaniu zagadek. Mechanika gry oraz interfejs zrealizowane są bezbłędnie, co nie dziwi, biorąc pod uwagę doświadczenie Pendulo w tym gatunku. Twórcy zadbali też o dodanie pewnych ułatwiających życie rozwiązań. Każdy gracz musi najpierw stworzyć własny profil (wybrawszy awatar i ustaliwszy hasło), do którego przypisywane są zapisy stanu gry. Dzięki temu wiele osób może poznawać przygody Dana i Liz niezależnie od siebie na jednym komputerze. Autorzy zaoferowali trzy poziomy trudności. Pierwszy z nich posiada wbudowane podpowiedzi oraz opcję podświetlania interaktywnych elementów lokacji. Średni ma wyłączone wskazówki, a na najwyższym brakuje jakichkolwiek ułatwień. Wytrawnym graczom w przygodówki odradzam wybieranie najprostszej opcji. Gra jest bowiem po prostu zbyt łatwa. Poza jedną zagadką związaną z hieroglifami łamigłówki nie stanowią dużego wyzwania i rozwiązywanie ich większości osób nie powinno sprawić poważnych problemów. Warto dodać, że mimo to zapewniają sporo frajdy, ponieważ są zawsze bardzo logiczne (nawet jeśli jest to czasem dosyć zakręcona logika) i pomysłowe.

PC
iOS