Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2011, 12:19

Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday

Na tegorocznym gamescomie znane z The Next Big Thing oraz cyklu Runaway studio Pendulo ujawniło swoją najnowszą produkcję, którą okazała się mroczna przygodówka Y: The Case of John Yesterday. Mamy dla was pierwsze informacje na temat tego projektu.

Hiszpańskie studio Pendulo jest doskonale znane miłośnikom przygodówek. Tytułu takie jak The Next Big Thing czy trylogia Runaway zapewniły firmie rzeszę oddanych wielbicieli. Podczas tegorocznego gamescom ujawniono kolejny projekt tej ekipy, czyli Y: The Case of John Yesterday. Okazało się, że deweloperzy postanowili porzucić humorystyczny styl swoich poprzednich produkcji i zamiast tego chcą spróbować sił w mrocznym thrillerze.

Akcja Y: The Case of John Yesterday toczyć się będzie w Nowym Jorku. Opowieść zacznie się od serii brutalnych zabójstw bezdomnych. Drugi wątek dotyczy tajemniczych blizn w kształcie tytułowej litery Y pojawiających się na dłoniach ludzi, których na pierwszy rzut oka nic ze sobą nie łączy. Gracze wcielą się w cierpiącego na amnezję Johna Yesterdaya. To na jego barki spadnie obowiązek odkrycia prawdy stojącej za oplatającym cały świat spiskiem.

Y: The Case of John Yesterday tworzony jest wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera gry zapowiadana jest na lato przyszłego roku.

Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday - ilustracja #1
Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday - ilustracja #2
Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday - ilustracja #3
Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday - ilustracja #4
Twórcy serii Runaway zapowiedzieli przygodówkę Y: The Case of John Yesterday - ilustracja #5