Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Yesterday (AND)
OkładkaYesterday (AND)

Yesterday

Utrzymana w klimacie thrillera psychologicznego przygodówka point-and-click autorstwa hiszpańskiego Pendulo Studios, znanego wcześniej głównie za sprawą cyklu Runaway.

Przygodowe | point-and-click | thriller

Yesterday Premiera

22mar2012

PC

20cze2012

iOS

3gru2012

AND

Yesterday to utrzymana w klimacie thrillera psychologicznego przygodówka, autorstwa hiszpańskiego Pendulo Studios. Zespół ten jest dobrze znany miłośnikom gatunku dzięki takim tytułom jak Hollywood Monsters, The Next Big Thing oraz cyklowi Runaway.

Akcja gry toczy się w Nowym Jorku, a cała opowieść zaczyna się od serii brutalnych zabójstw, dokonanych na bezdomnych. Drugi wątek dotyczy tajemniczych blizn w kształcie litery Y, pojawiających się na dłoniach ludzi, których na pierwszy rzut oka nic ze sobą nie łączy. Gracze wcielają się w cierpiącego na amnezję Johna Yesterdaya. Przez większą część gry próbujemy pomóc mu odkryć własną tożsamość, a także dowiedzieć się, jakie intencje przyświecają osobom z jego otoczenia.

Yesterday jest tradycyjną przygodówką, więc zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Nowicjuszom przejście gry ułatwia system podpowiedzi.

Tym razem deweloperzy porzucili humorystyczny styl swoich poprzednich produkcji i zamiast tego zaoferowali nam mroczny thriller. Mimo to całość utrzymana jest w kreskówkowym stylu, choć jednocześnie jest on zdecydowanie poważniejszy niż ten obecny w trylogii Runaway czy The Next Big Thing.

Ostatnia modyfikacja 25 maja 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yesterday

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Yesterday Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND