Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2012, 09:25

autor: Muninn

Yesterday, nowa przygodówka twórców Runaway, ukaże się 22 marca 2012 roku

Firma Focus Home Interactive oświadczyła, że Yesterday – klasyczna przygodówka ze studia Pendulo – ukaże się 22 marca 2012 roku. Gra zawierać będzie trzech grywalnych bohaterów, intrygującą, tajemniczą fabułę oraz mroczną atmosferę.

Firma Focus Home Interactive określiła datę wydania kolejnego dzieła hiszpańskiego studia Pendulo, odpowiedzialnego za takie gry przygodowe jak The Next Big Thing czy trylogia Runaway. Yesterday (znane także jako Y: The Case of John Yesterday) pojawi się na rynku 22 marca 2012 roku.

Fani klasycznych, dwuwymiarowych przygodówek powinni zacierać ręce, ponieważ tytuł zawierać będzie to, co najlepsze w tradycyjnych grach typu „point and click” – dwuwymiarowe środowisko, mnóstwo zagadek i przedmiotów do odnalezienia, intrygującą, oryginalną fabułę, ciekawie skonstruowanych bohaterów, a wszystko dodatkowo okraszone mroczną, niepokojącą atmosferą.

Yesterday, nowa przygodówka twórców Runaway, ukaże się 22 marca 2012 roku - ilustracja #1

Podczas gdy w grach z serii Runaway były tylko jedna lub dwie grywalne postaci, w Yesterday będą aż trzy: Henry White oraz jego przyjaciel Cooper, którzy prowadzić będą śledztwo w sprawie zaginięć bezdomnych, a także cierpiący na amnezję John Yesterday. W grze pojawią się również niebezpieczna sekta oraz zagadkowe znamiona w kształcie litery Y, ukazujące się na dłoniach, wydawałoby się, niczym niepozwiązanych ze sobą osób.

Rozgrywka będzie toczyć się w Nowym Yorku i polegać ma (jak to w grach przygodowych) na zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek, przez co gracz będzie mógł popchnąć fabułę do przodu. Do jego dyspozycji oddany zostanie standardowy interfejs, zawierający m.in. przyciski, po naciśnięciu których pojawią się różne pomocne wskazówki dla osób, które utknęły i nie wiedzą, co robić dalej.

Yesterday, nowa przygodówka twórców Runaway, ukaże się 22 marca 2012 roku - ilustracja #2

Grafika, podobnie jak w innych produkcjach studia Pendulo, będzie przypominać film animowany, lecz sama atmosfera nie będzie tak „luźna” i humorystyczna jak w serii Runaway. Wąskie, mroczne uliczki Nowego Yorku, dziwne zjawiska, zagadkowe porwania i morderstwa na pewno nie nastrajają bohaterów do żartów i ciętych, złośliwych komentarzy.

Yesterday przeznaczona będzie na PC oraz Nintendo DS.

Pendulo Studios jest znane przede wszystkim ze znakomitej serii Runaway. Wszystkie trzy produkcje z tego cyklu (A Road Adventure, Sen Żółwia i Przewrotny Los) były klasycznymi przygodówkami, opowiadającymi przygody studenta fizyki Briana Basco i striptizerki Giny Timmins. Gry z tego cyklu zostały wysoko ocenione przez recenzentów z całego świata i mają wielu oddanych fanów, ceniących przede wszystkim interesującą fabułę i postaci, trudne, ale logiczne zagadki oraz tradycyjną rozgrywkę typu „point and click”.