Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 marca 2012, 09:25

autor: DogGhost

Zwolnienia w studiu Obsidian. Projekt North Carolina na nowego Xboksa anulowany?

W Internecie pojawiły się liczne wypowiedzi pracowników studia Obsidian Entertainment dotyczące redukcji zatrudnienia. Z doniesień wynika, że była ona związana z anulowaniem tajemniczego projektu North Carolina na nowego Xboksa.

W SKRÓCIE:
  • Obsidian Entertainment zwolnił ok. 20-30 pracowników
  • Anulowano projekt North Carolina
  • Redukcja objęła również zespół pracujący nad grą South Park: The Game

Na oficjalnym forum firmy Obsidian Entertainment pojawiły się niepokojące wypowiedzi dotyczące licznych zwolnień w studiu odpowiedzialnym za takie tytuły jak Fallout: New Vegas czy Neverwinter Nights 2. Byli pracownicy informują o podjętych krokach za pośrednictwem Twittera i innych serwisów społecznościowych. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że redukcja objęła 20-30 etatów i spowodowała anulowanie tajemniczego projektu North Carolina.

Zwolnienia w studiu Obsidian. Projekt North Carolina na nowego Xboksa anulowany? - ilustracja #1

Jako pierwszy o zaistniałej sytuacji poinformował animator Andre Nguyen, który podziękował za współpracę zwolnionym kolegom. Z doniesień wynika, że redukcja objęła „specjalistów ze wszystkich dziedzin, w tym jedną osobę zatrudnioną w tym tygodniu i jedną w minionym.” Do grona bezrobotnych dołączyli między innymi projektanci poziomów Casey Kwock i Dini McMurry, a także artyści Jason Sereno oraz J.D. Cerince.

O podobnej sytuacji informowaliśmy niespełna rok temu. Przeprowadzona w tym tygodniu redukcja zatrudnienia objęła także część zespołu odpowiedzialnego za produkcję gry South Park: The Game. Niestety nie wiemy, czy ta decyzja wpłynie w znacznym stopniu na tempo prac.

Serwis Kotaku dowiedział się od zaufanego źródła, że jednocześnie firma Obsidian Entertainment podjęła decyzję o anulowaniu projektu North Carolina. Według informatora tytuł ten był tworzony z myślą o kolejnej generacji Xboksa, ale po siedmiu miesiącach prac z pomysłu wycofał się koncern Microsoft, pełniący według założeń rolę wydawcy. Najprawdopodobniej właśnie ta decyzja spowodowała redukcję zatrudnienia, która dotknęła również osoby pracujące przy innych produkcjach studia Obsidian.

W odpowiedzi na pytania zagranicznych serwisów, przedstawiciele firmy Obsidian Entertainment stwierdzili, że „z przyjemnością porozmawiają o zapowiedzianych projektach, graniu i branży jako całości, ale ich polityka zabrania komentowania spraw dotyczących zespołu.”

South Park: The Game to obecnie kluczowy projekt tworzony przez studio Obsidian Entertainment. Tytuł ten ma w założeniu stanowić połączenie klasycznej gry RPG ze specyficzną stylistyką animowanego serialu. Gracz pokieruje w nim drużyną nieco zakręconych dzieciaków, które popuszczając wodze fantazji, wcielają się w role postaci rodem z klimatów fantasy i toczą boje przy pomocy drewnianych mieczy, patelni i innych śmiercionośnych narzędzi. Gra ukaże się w drugiej połowie tego roku na pecety, a także konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.