Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSNDS
Okładka Runaway: A Twist of Fate (PC)
OkładkaRunaway: A Twist of Fate (PC)

Runaway: Przewrotny Los

Runaway: A Twist of Fate

Trzecia odsłona przygodowej trylogii autorstwa ekipy deweloperskiej hiszpańskiego Pendulo Studios. Gracze mają okazję poznać zakończenie historii głównych bohaterów - Briana i Giny. Rozgrywka bazuje na sprawdzonej mechanice point'n'click.

Przygodowe | point-and-click

Runaway: Przewrotny Los Premiera

18lis2009

PC

7maj2010

NDS

27mar2013

iOS

Gry podobne do Runaway: Przewrotny Los

Runaway: A Road Adventure

A Vampyre Story

The Next Big Thing

Runaway: A Twist of Fate jest trzecią odsłoną serii oldskulowych przygodówek, która zdobyła spore uznanie, zwłaszcza wśród europejskich graczy. Poznajemy w niej zakończenie przygód Briana i Giny oraz rozwiązanie wszystkich niewyjaśnionych wcześniej wątków. Opracowaniem gry zajęła się ta sama ekipa Pendulo Studios, która stworzyła wcześniejsze części serii – wydaną w 2001 roku A Road Adventure i pochodzącą z 2006 roku The Dream of the Turtle (w Polsce znaną jako Runaway 2: Sen Żółwia).

Fabuła A Twist of Fate nie kontynuuje w prostej linii wydarzeń, znanych z poprzednich odsłon serii, a scenariusz gry został celowo opracowany w taki sposób, aby umożliwić zabawę osobom, nie mającym wcześniej styczności z dotychczasowymi częściami cyklu. Brian Basco stracił pamięć i na domiar złego oskarżony jest o morderstwo. Uznany za obłąkanego bohater, osadzony zostaje w szpitalu psychiatrycznym, jednak na skutek tajemniczych okoliczności, akcja gry rozpoczyna się w chwili jego własnego pogrzebu. Dzięki tak nietypowemu zawiązaniu akcji, po raz pierwszy w historii całej serii mamy okazję wcielić się nie tylko w postać sympatycznego studenta fizyki, ale także w jego uroczą partnerkę Ginę.

Sama rozgrywka, zrealizowana została w lubianej przez fanów gatunku formule point & click i wzbogacona o kilka ciekawych elementów. Jednym z nich jest specjalny system podpowiedzi, który umiejętnie pomaga w wybrnięciu z najtrudniejszych sytuacji, nie wyręczając nas przy tym z konieczności rozwiązywania zagadek i łamigłówek. Poza tym zmodyfikowany został inwentarz i sposób używania przedmiotów. Zanim spróbujemy któryś z nich wykorzystać, możemy obrócić go w dowolny sposób.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami A Twist of Fate posiada bardziej dopracowaną oprawę audiowizualną, a przygotowanie bardziej naturalnej i ekspresywnej animacji postaci oraz teł w wysokiej rozdzielczości, umożliwił twórcom nowy silnik graficzny. Wszystko to uznać jednak można za zmiany czysto kosmetyczne, gdyż gra wciąż utrzymana jest w tej samej: humorystycznej i kreskówkowej konwencji.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 341 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Runaway: Przewrotny Los cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Runaway: Przewrotny Los

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Runaway: Przewrotny Los Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
NDS
iOS