Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2010, 13:08

Znamy daty premier przygodówek Gray Matter oraz The Next Big Thing

Nie da się ukryć, że niemieccy wydawcy są obecnie prawdziwymi potentatami, jeśli chodzi o gry przygodowe. Dwie z takich firm - dtp entertainment oraz Crimson Cow ujawniły właśnie oficjalne daty premier swoich najbardziej oczekiwanych projektów.

Nie da się ukryć, że niemieccy wydawcy są obecnie prawdziwymi potentatami, jeśli chodzi o gry przygodowe. Dwie z takich firm - dtp entertainment oraz Crimson Cow ujawniły właśnie oficjalne daty premier swoich najbardziej oczekiwanych projektów.

Znamy daty premier przygodówek Gray Matter oraz The Next Big Thing - ilustracja #1

Gray Matter

Dtp poinformowało, że prace nad Gray Matter dobiegły już końca i gra trafi na niemieckie półki sklepowe 12 listopada. Według najnowszych informacji premiera wersji angielskiej nastąpi dopiero w lutym przyszłego roku. My na szczęście nie będziemy musieli czekać aż tak długo i pudełka z tym tytułem powinny wylądować na rodzimych półkach sklepowych mniej więcej w połowie listopada. Większość fanów przygodówek na pewno odetchnie z ulgą wiedząc, że wyjątkowo wyboisty cykl produkcyjny tej gry wreszcie dobiegł końca. Gray Matter ujawnione zostało po raz pierwszy w 2003 roku, ale po kilku miesiącach wydawca poinformował o zawieszeniu prac nad tym tytułem. Projekt wskrzesiło 2006 dtp i pierwotnie powierzono go zespołowi Tonuzaba. Od tego czasu, co kilka miesięcy pojawiały się informacje o kolejnych opóźnieniach, a dwa lata temu zmieniono tworzące grę studio na Wizardbox.

Gray Matter zapowiadane jest jako tradycyjna przygodówka, która pozwoli na wcielenie się w dwie postacie. Pierwsza z nich to Samantha Everett, młoda Amerykanka, podróżująca przez Europę i zarabiająca na życie ulicznymi pokazami sztuczek iluzjonistycznych. Drugim bohaterem jest natomiast prowadzący dziwne eksperymenty ekscentryczny neurobiolog Dawid Styles, który zatrudnia Samathę jako swoją asystentkę. Gray Matter to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących gier tego typu, głównie dlatego, że całość zaprojektowała Jane Jansen – prawdziwa legenda gatunku znana ze stworzenia cyklu Gabriel Knight. Polecamy zaznajomienie się z zawartością klimatycznej oficjalnej strony projektu.

Znamy daty premier przygodówek Gray Matter oraz The Next Big Thing - ilustracja #2

The Next Big Thing

Firma Crimson Cow ujawniła natomiast, że gra The Next Big Thing zadebiutuje na rynku niemieckim 31 stycznia 2011 roku. Jest to najnowsza przygodówka Pendulo Studios, czyli twórców serii Runway. Fani gatunku wiążą z tą produkcją niemałe nadzieje, ponieważ wydany w tym roku Runaway: Przewrotny Los zaskoczył swoją jakością (my wystawiliśmy mu ocenę 84%) i wszyscy liczą na to, że The Next Big Thing podtrzyma dobrą passę tego zespołu.

Akcja gry osadzona została w świecie, gdzie potwory są kimś w rodzaju celebrytów i o ich losach bez końca rozpisują się lokalne tabloidy. Fabuła obraca się wokół jednego z takich monstrów, które postanawia rozpocząć karierę polityczną. Podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji studia Pendulo możemy spodziewać się dużej dawki humory, obsady złożonej ze zwariowanych postaci oraz dużej ilości łamigłówek. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej odsyłamy na oficjalną stronę. Nie wiemy niestety kiedy gra ukaże się w językach innych niż niemiecki, choć należy się spodziewać, że nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku.