Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mytheon (PC)

Mytheon PC

Mytheon jest grą akcji z elementami RPG i RTS, w której akcja osadzona została w mitycznym świecie. Fabuła gry przedstawia historię wojny pomiędzy bogami i śmiertelnymi bohaterami.

Akcji | RTS | mitologia | elementy RPG

PC Windows
Okładka Mytheon (PC)

producent: Petroglyph

wydawca: Petroglyph

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mytheon jest nietypową produkcją typu Free to Play będącą połączeniem sieciowej strategii z grą akcji i cRPG. Chociaż pobranie klienta i sama zabawa jest zupełnie darmowe, to za pewne dodatkowe elementy (np. podwójna liczba punktów doświadczenia, czy specjalne ubrania) musimy już zapłacić. Gra została przygotowana przez studio deweloperskie Petroglyph - autorów słynnego RTS-a, osadzonego w realiach Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Empire At War. Warto też wspomnieć, że część ekipy developerskiej stanowią byli pracownicy Westwood Studios, którzy przyczynili się do powstania serii Command and Conquer.

Akcja Mytheon osadzona została w krainie fantasy, wzorowanej na mitologiach wielu kultur z różnych zakątków świata. Fabuła gry opowiada historię wojny pomiędzy bogami i śmiertelnymi bohaterami. W pewnym momencie Siostry Przeznaczenia miały już dość patrzenia na to jak bogowie rządzą światem ludzi, więc postanowiły dać im szansę przejęcia kontroli nad własnym losem, jeżeli udowodnią, że są tego godni. Oczywiście mieszkańcy niebios nie mieli zamiaru oddać władzy bez walki i tak rozpoczął się wielki konflikt. Obejmujemy tu kontrolę nad jednym z bohaterów, a naszym zadaniem jest strącenie nieśmiertelnych z ich boskich tronów. Swoją przygodę rozpoczynamy wśród postaci, znanych nam z wierzeń starożytnej Grecji i Rzymu. Z czasem jednak poznajemy również bohaterów, pochodzących z naprawdę egzotycznych mitologii.

Rozgrywka opiera się głównie na wykorzystaniu tak zwanych Power Stones (Kamieni Mocy), które mogą posłużyć zarówno do rzucania potężnych czarów, jak i tworzenia budynków czy rekrutacji wojska. Do wyboru mamy trzy klasy postaci, specjalizujące się w pewnym gatunku kamieni - na przykład posiadających moc leczenia lub przyzywania. Ze względu na różne możliwości prowadzenia zabawy przedstawioną w grze historię możemy poznawać zarówno samodzielnie, jak i współpracując z innymi osobami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mytheon

12+

Wymagania sprzętowe Mytheon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
W co pograć za darmo - część 12 (Mytheon, Dragon Age i inne)

wiadomość22 marca 2011

Dwunasty przegląd darmowych gier przynosi atrakcje dla miłośników polowań, strategii czasu rzeczywistego, mrocznych światów fantasy, mitologii oraz klasycznych przygodówek. Oprócz tego podsumowujemy najważniejsze informacje z ostatnich tygodni. Dzięki temu dowiesz się, jakich bezpłatnych produkcji można spodziewać się w najbliższych miesiącach.

Wieści ze świata (Heavy Rain, ArmA II, Blizzard) 4/03/11

wiadomość4 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie na Steam, dwudziestej rocznicy powstania Blizzard Entertainment, wielkiej popularności Angry Birds, a także zapowiedzi zestawu ArmA II: Reinforcements. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Lord of the Rings Online, Dungeons & Dragons Online, Mytheon) 23/02/11

wiadomość23 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ograniczaniu dostępu do MMO w Wietnamie, otwartych beta testach Mytheon, głosowaniu na najlepsze gry PlayStation Network i pięcioleciu Dungeons & Dragons Online. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Thief 4, Soul Calibur V) 7/01/11
Wieści ze świata (Mass Effect 2, Thief 4, Soul Calibur V) 7/01/11

wiadomość7 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Mass Effect 2 na PlayStation 3, wystąpieniu dotyczącym Thief 4, zespole pracującym nad Soul Calibur V, a także nieoficjalnym oprogramowaniu do PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Naruto: Ultimate Ninja Storm 2) 27/08/10
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Naruto: Ultimate Ninja Storm 2) 27/08/10

wiadomość27 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Naruto: Ultimate Ninja Storm 2, zwolnieniach w Red Storm Entertainment, kolejnym opóźnieniu premiery gry Mytheon, a także liście kontrolerów i kierownic wspieranych przez F1 2010. Zapraszamy do lektury.