Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mytheon (PC)
OkładkaMytheon (PC)

Mytheon PC

Mytheon jest grą akcji z elementami RPG i RTS, w której akcja osadzona została w mitycznym świecie. Fabuła gry przedstawia historię wojny pomiędzy bogami i śmiertelnymi bohaterami.

Akcji | RTS | mitologia | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mytheon Premiera PC

13listopada2010

producent: Petroglyph wydawca: Petroglyph Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mytheon jest nietypową produkcją typu Free to Play będącą połączeniem sieciowej strategii z grą akcji i cRPG. Chociaż pobranie klienta i sama zabawa jest zupełnie darmowe, to za pewne dodatkowe elementy (np. podwójna liczba punktów doświadczenia, czy specjalne ubrania) musimy już zapłacić. Gra została przygotowana przez studio deweloperskie Petroglyph - autorów słynnego RTS-a, osadzonego w realiach Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Empire At War. Warto też wspomnieć, że część ekipy developerskiej stanowią byli pracownicy Westwood Studios, którzy przyczynili się do powstania serii Command and Conquer.

Akcja Mytheon osadzona została w krainie fantasy, wzorowanej na mitologiach wielu kultur z różnych zakątków świata. Fabuła gry opowiada historię wojny pomiędzy bogami i śmiertelnymi bohaterami. W pewnym momencie Siostry Przeznaczenia miały już dość patrzenia na to jak bogowie rządzą światem ludzi, więc postanowiły dać im szansę przejęcia kontroli nad własnym losem, jeżeli udowodnią, że są tego godni. Oczywiście mieszkańcy niebios nie mieli zamiaru oddać władzy bez walki i tak rozpoczął się wielki konflikt. Obejmujemy tu kontrolę nad jednym z bohaterów, a naszym zadaniem jest strącenie nieśmiertelnych z ich boskich tronów. Swoją przygodę rozpoczynamy wśród postaci, znanych nam z wierzeń starożytnej Grecji i Rzymu. Z czasem jednak poznajemy również bohaterów, pochodzących z naprawdę egzotycznych mitologii.

Rozgrywka opiera się głównie na wykorzystaniu tak zwanych Power Stones (Kamieni Mocy), które mogą posłużyć zarówno do rzucania potężnych czarów, jak i tworzenia budynków czy rekrutacji wojska. Do wyboru mamy trzy klasy postaci, specjalizujące się w pewnym gatunku kamieni - na przykład posiadających moc leczenia lub przyzywania. Ze względu na różne możliwości prowadzenia zabawy przedstawioną w grze historię możemy poznawać zarówno samodzielnie, jak i współpracując z innymi osobami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mytheon: 12+

Mytheon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista