Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2011, 14:20

Wieści ze świata (Heavy Rain, ArmA II, Blizzard) 4/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie na Steam, dwudziestej rocznicy powstania Blizzard Entertainment, wielkiej popularności Angry Birds, a także zapowiedzi zestawu ArmA II: Reinforcements. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie na Steam, dwudziestej rocznicy powstania Blizzard Entertainment, wielkiej popularności Angry Birds, a także zapowiedzi zestawu ArmA II: Reinforcements. Zapraszamy do lektury.

Steam

Firma Valve wzbogaciła platformę Steam i narzędzia Steamworks o funkcję Steam Guard, zwiększając poziom bezpieczeństwa usługi. Dokonała tego poprzez udostępnienie użytkownikom możliwości powiązania ich kont z konkretnym PC, zamykając tym samym dostęp do nich z poziomu innych komputerów (musi on zostać każdorazowo dodany do ustawień konta przez użytkownika). System zrobi użytek z technologii Intel Identity Protection, dostarczanej wraz z procesorami Intel Core drugiej generacji.

Mytheon

Przedstawiciele UTV True Games poinformowali, że Mytheon – niecodzienna sieciowa strategia z elementami gry akcji i cRPG – oficjalnie zadebiutowała na rynku. Z tej okazji, producent uruchomił specjalne promocje na zakup wewnątrzgrowej waluty.

Blizzard Entertainment

Firma Blizzard Entertainment, znana z takich marek jak Warcraft, Starcraft, Diablo oraz World of Warcraft, obchodzi w tym tygodniu dwudziestą rocznicę powstania. O fakcie poinformowali założyciele producenta, Mike Morhaime oraz Frank Pearce. Dokonali tego za pośrednictwem specjalnego nagrania, udostępnionego na łamach serwisu YouTube.com.

Angry Birds

Anrgy Birds – jeden z największych mobilnych hitów ostatnich miesięcy – bije rekordy popularności na urządzeniach wyposażonych w system Android. Z informacji podanych przez Petera Vesterbacka z firmy Rovio wynika, że darmową wersję gry logiczno-zręcznościowej pobrało jak dotąd ponad 30 milionów osób na całym świecie.

Heavy Rain

David Cage, szef studia Quantic Dream, zdradził podczas Game Developers Conference, że przygodową grę Heavy Rain ukończyło 72% nabywców. Świadczy to o tym, że historia zabójcy Origami przypadła do gustu ogromnej rzeszy użytkowników PlayStation 3, którzy wykazali ogromną ochotę na doprowadzenie całej historii do końca.

ArmA II: Reinforcements

1 kwietnia do sprzedaży trafi pudełkowy, samodzielny zestaw ArmA II: Reinforcements, składający się z dwóch rozszerzeń do taktycznej strzelaniny czeskiego studia Bohemia Interactive (British Armed Forces oraz Private Military Company). W opakowaniu znajdziemy ponadto wielką mapę Takistanu. Kompilacja będzie kosztować 29,99 euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Call of Juarez: The Cartel

Dead Island

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Realm of the Titans

The Fancy Pants Adventures

Risen 2: Dark Waters

Arcania: Fall of Setarrif

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

GDC Videolog - dzień 3.1 - mózgoprocesor! video relacja

GDC Videolog - Nintendo 3DS! video relacja

GDC Videolog - dzień 3.3 - zombie i Mortal Kombat video relacja

Call of Juarez: The Cartel - trailer #1 (PL)

Depth - gameplay

L.A. Noire - Naked City

Warriors: Legends of Troy

Call of Duty: Black Ops - First Strike – Mur Berliński

Bangai-O HD: Missile Fury

Beyond Good & Evil HD

Naruto Shippuden: Kizuna Drive

Catherine

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej