Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA II: Private Military Company (PC)

ArmA II: Private Military Company PC

Kolejny dodatek do świetnego symulatora żołnierza, za który odpowiada studio Bohemia. Tym razem wcielamy się w pracownika firmy ochroniarskiej, dbającego o porządek w fikcyjnym państwie Takistan.

To jest dodatek do gry ArmA II.

Akcji | FPP | TPP | współczesne konflikty | FPS | wojskowe | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka ArmA II: Private Military Company (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Private Military Company to kolejny dodatek DLC do taktycznego FPS-a pod tytułem ArmA II. Tym razem wcielamy się w pracowników cywilnej firmy ochroniarskiej. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Za produkcję odpowiada ponownie czeskie studio Bohemia Interactive, czyli twórcy całego cyklu ArmA oraz pierwszej części Operation Flashpoint.

Akcja dodatku toczy się rok po tym, jak wojska koalicyjne zdławiły powstanie w Takistanie. Sytuacja w kraju wydaje się ustabilizowana i NATO zaczyna powoli wycofywać własne siły z tego regionu. Ich zadania przejmują prywatne firmy, które zawzięcie konkurują o intratne kontrakty rządowe. Jedna z nich (ION Inc, dawniej znana jako Black Element) wygrywa przetarg na obsługę operacji Czarna Rękawica (Black Gauntlet). Zadaniem graczy będzie ochrona zespołu śledczego ONZ wysłanego by zgromadzić informacje na temat porzuconego jakiś czas temu takistańkiego programu nuklearnego.

Dodatek oferuje długą na dziesięć misji kampanię dla pojedynczego gracza i co ważne można ją przejść również w dwuosobowym trybie kooperacyjnym. Prywatna firma, w której żołnierzy się wcielimy rozszerza katalog dostępnych w grze frakcji. W jej szeregach znajdziemy wielu doświadczonych weteranów posiadających własne biografie szczelnie wypełnione krwawymi konfliktami. W przeciwieństwie do podstawowej wersji, która koncentrowała się na ukazaniu wielkiej skali całego konfliktu, dodatek kładzie nacisk na postacie pojedynczych jego uczestników. Przez większość czasu martwić się będziemy jedynie o przeżycie własne oraz ochranianych przez nas cywilów zamiast dowodzić całymi oddziałami.

Nie mogło również zabraknąć nowego sprzętu. Rozszerzenie wprowadza szereg egzotycznych broni, takich jak w pełni automatyczna strzelba AA-12 oraz kilka wersji karabinu XM8. Twórcy przygotowali również dodatkowe pojazdy, w tym rosyjski śmigłowiec Ka-60 oraz opancerzone SUV. Natomiast wśród nowych lokacji znajdziemy się m.in. umieszczoną w środku pustkowia nowoczesną strzelnicę, w której wypróbujemy wszystkie powyższe zabawki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ArmA II: Private Military Company

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe ArmA II: Private Military Company

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
ArmA II na Steam za 24 zł

wiadomość27 kwietnia 2011

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam pojawiła się kolejna ciekawa promocja. Tym razem w ramach wyprzedaży Midweek Madness zaoferowano taktyczną strzelaninę ArmA II ze wszystkimi dodatkami.

Wieści ze świata (Heavy Rain, ArmA II, Blizzard) 4/03/11

wiadomość4 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie na Steam, dwudziestej rocznicy powstania Blizzard Entertainment, wielkiej popularności Angry Birds, a także zapowiedzi zestawu ArmA II: Reinforcements. Zapraszamy do lektury.

Dodatek ArmA II: Private Military Company już dostępny
Dodatek ArmA II: Private Military Company już dostępny

wiadomość1 grudnia 2010

Studio Bohemia Interactive ogłosiło wczoraj, że udostępniony został już drugi dodatek DLC do gry taktycznej ArmA II. Rozszerzenie zatytułowane Private Military Company przynosi ze sobą dodatkową kampanię i kilka innych nowości.

Zapowiedziano drugie DLC do ArmA II
Zapowiedziano drugie DLC do ArmA II

wiadomość15 października 2010

Czeskie studio Bohemia Interactive ujawniło, że trwają prace nad drugim DLC do gry ArmA II. Najnowsze rozszerzenie zatytułowane zostało Private Military Company i zaoferuje dodatkową kampanię oraz sporo nowego sprzętu i pojazdów.