Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ArmA II: British Armed Forces (PC)

ArmA II: British Armed Forces PC

Dodatek do świetnego symulatora żołnierza, za który odpowiadają twórcy pierwszej części Operation Flashpoint. W rozszerzeniu podejmujemy kampanię rozgrywającą się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Wracamy do państwa Takistan, aby zmierzyć się z partyzantami.

To jest dodatek do gry ArmA II.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | wojenne | wojskowe | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka ArmA II: British Armed Forces (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2010

ArmA II: British Armed Forces to rozszerzeniem do taktycznego FPS-a zatytułowanego ArmA II: Operation Arrowhead, które zgodnie z nazwą pozwala wcielić się w żołnierzy brytyjskich sił zbrojnych. Dodatek do działania wymaga posiadania zainstalowanej podstawowej wersji gry.

Fabuła British Armed Forces rozpoczyna się dwa miesiące po tym jak siły sprzymierzone odniosły zwycięstwo w Takistanie. Nowy rząd powoli przywraca porządek w całym kraju, a pomagają mu w tym stacjonujące lokalnie oddziały NATO. Wśród nich znajduje się drużyna brytyjskich żołnierzy, których losami kierują gracze. Na przestrzeni nowej kampanii walczymy z prowadzącymi działania partyzanckie niedobitkami pokonanej armii takistańskiej. Większość walk przeciwko rebeliantom rozgrywa się na stokach pasma górskiego niedaleko Zargabadu i daje okazję wzięcia udziału w asymetrycznych działaniach wojennych (a więc siły po obu stronach nie są wyrównane).

Dodatek rozszerza zawartość ArmA II: Operation Arrowhead o sześć nowych broni, dwa pojazdy oraz dwa dodatkowe helikoptery (wielozadaniowy AH11 Wildcat oraz transportowy HC3 Merlin). Ponadto otrzymujemy dostęp do jednego samochodu terenowego oraz brytyjskich wersji śmigłowców Apache AH1 i Chinook HC2. Rozszerzono rolę inżyniera oraz umożliwiono graczom wykorzystanie moździerzy i artylerii (zarówno osobiście, jak i poprzez wydawanie rozkazów). Zgodnie z tradycją serii obecny jest również rozbudowany tryb kooperacyjny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ArmA II: British Armed Forces

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe ArmA II: British Armed Forces

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista

eJay Ekspert 4 września 2010

Dodatek British Armed Forces, jak sama nazwa wskazuje, dodaje do zasobów tego militarnego symulatora armię brytyjską.

7.0
ArmA II na Steam za 24 zł

wiadomość27 kwietnia 2011

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam pojawiła się kolejna ciekawa promocja. Tym razem w ramach wyprzedaży Midweek Madness zaoferowano taktyczną strzelaninę ArmA II ze wszystkimi dodatkami.

Wieści ze świata (Heavy Rain, ArmA II, Blizzard) 4/03/11

wiadomość4 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie na Steam, dwudziestej rocznicy powstania Blizzard Entertainment, wielkiej popularności Angry Birds, a także zapowiedzi zestawu ArmA II: Reinforcements. Zapraszamy do lektury.

Czesi z Bohemia Interactive kupują trzy mniejsze studia deweloperskie
Czesi z Bohemia Interactive kupują trzy mniejsze studia deweloperskie

wiadomość1 października 2010

Czeska firma Bohemia Interactive, producent taktycznych, wojennych gier akcji Operation Flashpoint: Cold War Crisis, ArmA 2 (i samodzielnego rozszerzenia ArmA II: Operation Arrowhead), poinformowała oficjalnie o przejęciu trzech pomniejszych zespołów deweloperskich: Altar Games (z siedzibą w Brnie), a także Black Element Software oraz Centauri Production (z siedzibami w Pradze).

Premiera pierwszego dodatku DLC do ArmA II: Operation Arrowhead
Premiera pierwszego dodatku DLC do ArmA II: Operation Arrowhead

wiadomość27 sierpnia 2010

Wczoraj studio Bohemia Interactive zgodnie z planem wydało pierwsze DLC dla gry ArmA II: Operation Arrowhead. Dodatek pod nazwą British Armed Forces jest już dostępny do pobrania ze strony producenta.

Polska premiera ArmA II: Operation Arrowhead w przyszłym tygodniu
Polska premiera ArmA II: Operation Arrowhead w przyszłym tygodniu

wiadomość28 lipca 2010

Wciąż czekamy na polską premierę samodzielnego dodatku do gry taktycznej ArmA II. W większości krajów europejskich jest on dostępny już od 2 lipca, ale jak wynika z najnowszej wiadomości udostępnionej przez wydawcę (Licomp Empik Multimedia), nasze oczekiwanie już niedługo się zakończy.